w

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej”

Fot: Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński/ Wikimedia commons

Kaczyński Człowiekiem Roku?

W czwartek miała miejsce gala „Strefy Wolnego Słowa”, która ze względu na sytuację pandemiczną odbywała się online. Podczas uroczystości wręczono nagrody „Gazety Polskiej”.

  • Dla Jarosława Kaczyńskiego przypadł tytuł Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo piękną w moim życiu. W życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które – mam nadzieję – będą kontynuowane – podkreślał Kaczyński.

I nie chodzi tutaj już o mnie, tylko o tych, którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeśli chcemy uzyskać to, co powinno być celem każdego polskiego patrioty. Silne – jak to mówił mój świętej pamięci brat – poważne Polskie Państwo

  • Dla Kaczyńskiego jest to kolejne wyróżnienie od redakcji Tomasza Sakiewicza. W przeszłości prezes PiS otrzymał tytuł „Człowieka Roku” w 2004, 2015 i 2019 roku. W 2018 polityk został laureatem nagrody 25-lecia tygodnika „Gazety Polskiej”.
  • Na uznanie tygodnika mogła liczyć też Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Prawniczkę uhonorowano nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik „Nowe Państwo”.
  • Główną nagrodę „Człowieka roku 2020 Gazety Polskiej” otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej. W ich imieniu wyróżnienie odebrał Mariusz Błaszczak, szef MON.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adam Bodnar musi odejść. TK wydał wyrok

Adam Bodnar musi odejść. TK wydał wyrok

Sejm zaakceptował zmianę dowodów osobistych. Zgodnie z nowymi regulacjami UE nowe dokumenty tożsamości będą zawierać także odciski dwóch palców. Nowe dowody mają obowiązywać od sierpnia.

Dowody osobiste z odciskami palców. Sejm zagłosował za