w ,

Jarosław Kaczyński znów szokuje. Zarzuca opozycji krew na rękach!

maxresdefault 11
4f7456e88e68eb33023fe3fd4f88
Źródło: wprost.pl

Jarosław Kaczyński po raz kolejny niemile zszokował wielu milionów Polaków, przemawiając na mównicy sejmowej. Jego postawa i słowa zostały poddane przez internautów ostrej krytyce.

Zaczęło się od wejścia na mównicę i zdjęcia przez prezesa PiS maseczki. Kaczyński rzeknął wtedy: “Najpierw to łaskawie ściągnijcie te błyskawice SS-mańskie”

Później ostro skrytykował marsze przeciwko decyzji TK, zaznaczając, że narażały uczestników na zdrowie w okresie epidemii koronawirusa:

Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób – powiedział prezes PiS – Macie krew na rękach – dodał.

Po zarzuceniu opozycji “dopuszczeniu się zbrodni”, czyli pomocy w organizacji marszu, na sali sejmowej posłowie krzyczeli do Kaczyńskiego: “Będziesz siedział!”. Po czym prezes PiSu wrócił na mównicę, odpowiadając krzyczącym:

Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało!

Jarosław Kaczyński na mównicy sejmowej (18.11.2020), źródło: naTemat.pl

Władza bez skrupułów

Zrozumienie intencji obecnej władzy graniczy z cudem. Jej działania jeśli nie są skandaliczne, są co najmniej dziwne i bałaganiarskie. Z jednej strony rząd nakazuje ludziom nosić maseczki, zachowywać odległość i zamyka ludziom siłownie, restauracje, a z drugiej naczelnik PiS sam zdejmuje maskę na mównicy, narażając innych na utratę zdrowia. Czy to ma być przykładna władza?

Cóż znaczyły słowa “jeśli w Polsce będzie praworządność…”? Czy Prawo i Sprawiedliwość przyznało właśnie, że ich rządy nie mają nic wspólnego z przestrzeganiem prawa? Jak to świadczy o stanie naszego państwa i jaki wizerunek ma Polska na tle innych krajów? Czy to państwo jeszcze ma trwałe fundamenty, czy funkcjonuje z tektury?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

libertarianie mozemy odpowiedzialnosc1

Libertarianie, Możemy i Odpowiedzialność przeciwko wetu dla budżetu unijnego!

patkowski

Polska z najwyższą inflacją w Unii Europejskiej