w

Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazona o wartości 2.5 mld dolarów!

Jeff Bezos sprzedaje akcje!

Bezos sprzedał w tym tygodniu około 739.000 akcji w ramach wcześniej ustalonego planu handlowego.

  • Jeff Bezos sprzedał akcje Amazon.com Inc. o wartości około 2,5 miliarda dolarów, co jest jego pierwszą dużą sprzedażą w tym roku, w roku 2020 pozbył się akcji o wartości ponad 10 miliardów dolarów.

Bezos sprzedał około 739.000 akcji w tym tygodniu w ramach wcześniej ustalonego planu handlowego, zgodnie z dokumentacją amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Najbogatszy człowiek na świecie powiedział, że planuje sprzedać nawet 2 miliony akcji.

  • Bezos nadal posiada ponad 10% udziałów w firmie, która jest głównym źródłem jego fortuny wartej 193,5 miliarda dolarów, według Bloomberg Billionaires Index.

Założyciel Amazona wykorzystał sprzedaż akcji do sfinansowania firmy rakietowej Blue Origin, a także przeznaczył 10 miliardów dolarów na „Bezos Earth Fund”, który ma pomóc w przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatycznych.

W ciągu 15 lat od wejścia na giełdę Amazon.com Inc. w 1997 roku, Bezos sprzedał około jednej piątej udziałów w internetowym sklepie detalicznym za około 2 miliardy dolarów. Wartość jego udziałów wzrosła w ostatnich latach, gdy akcje Amazona poszybowały w górę, co oznacza, że może on teraz sprzedać stosunkowo niewielkie ilości za miliardy dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Każdy pracownik słupskiego Fimalu, który zdecyduje się zaszczepić przeciwko Covid-19, otrzyma 1000 zł premii. Cele akcji – bezpieczeństwo załogi i klientów.

Słupska firma płaci pracownikom po 1000 zł za zaszczepienie się

TheNitroZyniak – 300 000 PLN skradzione z giełdy kryptowalut

TheNitroZyniak – 300 000 PLN skradzione z giełdy kryptowalut