w

Jest kryzys, są rzeczy ważne i ważniejsze – rząd reguluje ruch hulajnóg

Rząd reguluje ruch hulajnóg elektrycznych – PRIORYTETY.

Aktualnie znajdujemy się w bardzo ciężkim dla Polski okresie. Upadające biznesy, problemy ze służbą zdrowia, wiele innych. Jak wszyscy wiemy, w takim otoczeniu ważne jest podejmowanie odpowiednich działań i selekcja, są rzeczy ważne i ważniejsze.

Takie podejście prezentuje również nasz rząd, wiadome jest, że wspieranie przedsiębiorców jest w tym czasie niezwykle istotne. Postanowiono więc podjąć odpowiednie kroki i uregulować branżę fitness, restauracje, hotele, branżę eventową – tak, żeby można było spokojnie zarabiać… tak, tak, mały żarcik, wracamy do tematu.

Rząd wziął się za hulajnogi elektryczne, nowe możliwości, nowe mandaty – piękna sprawa.

  • Sejm na czwartkowym (25.02.) posiedzeniu poparł nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która reguluje status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego. 

Według nowych przepisów kierujący hulajnogą elektryczną będzie musiał korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów z prędkością dopuszczalną 20 km/h.

  • W przypadku, gdy brakuje drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów, kierujący hulajnogą elektryczną będzie mógł korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, jednak i tam nie będzie mógł przekroczyć 20 km/h.
  • Hulajnogą elektryczną będzie można poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi – oczywiście z ograniczeniem prędkości.
  • Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane będzie posiadanie karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T, dzieci poniżej 10 lat będą mogły jeździć tylko w strefie zamieszkania, pod opieką dorosłego.
  • Ustawa reguluje również kwestię parkowania hulajnóg oraz wprowadza kary za złamanie poszczególnych przepisów ma grozić mandat w kwocie od 100 do 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy podatek od małpek zniechęcił do ich picia. Polacy przerzucili się od razu na pół litra

Nowy podatek od małpek zniechęcił do ich picia. Polacy przerzucili się od razu na pół litra

Prof. Andrzej Matyja: maseczki powinny mieć ceny urzędowe

Prof. Andrzej Matyja: maseczki powinny mieć ceny urzędowe