w

„Kamerzysta” zatrzymany. Youtuber w areszcie

Youtuber w areszcie

Miesiąc aresztu tymczasowego dla twórcy internetowego o pseudonimie „Kamerzysta”, który znęcał się nad „osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny” – taka jest decyzja sądu.

  • Chodzi o film nagrany w Szczecinie. Widać na nim, jak „Kamerzysta” razem z grupą swoich znajomych poniża niepełnosprawnego chłopaka za pieniądze.

Trzem zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną, z uwagi na jej stan psychiczny. Za ten czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Co do jednego podejrzanego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres jednego miesiąca – mówi prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  • W nagraniu brały też udział dwie inne osoby. Wobec kobiety i mężczyzny został zastosowany dozór policyjny, ale konsekwencje grożą im takie same.

„Kamerzyście” grozi 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katowicka restauracja „Bułkęs” była pierwszym lokalem w stolicy województwa, który otworzył się mimo obostrzeń. Kolejnym miejscem, który poinformował o swojej "miesięcznicy" był Sweet Home Silesia - Katowice.

Gastronomia: Otworzyli się 3 miesiące temu… sanepid ich nie zamknął

Tym razem padło na podwyżki mandatów skarbowych. Od maja wzrośnie górna granica mandatu, jaki będzie można otrzymać za wykroczenia skarbowe. Maksymalna kwota będzie wyższa o ponad 100 proc.

Od maja wyższe mandaty. Nawet 14 tys. zł za naruszanie terminu płatności podatków