w

Kolejna sieć sklepów obchodzi zakaz handlu w niedziele

Przepis, który zakazuje handlu w niedziele, znaczy dla firm coraz mniej. Z każdym miesiącem dochodzą do nas wieści, że kolejne sieci obchodzą prawo poprzez “przebranżowienie” w placówkę pocztową – tak jak zrobiły to żabki. Ostatnim razem były to sklepy z sieci Eurocash.. Tym razem mówimy o Polomarket. Możliwość niedzielnych zakupów jest ponownie coraz większa.

Lista sieci, których sklepy są otwarte w niedziele objęte zakazem handlu, staje się coraz dłuższa. Do grona takich podmiotów dołączył Polomarket – piszą wiadomoscihandlowe.pl.

  • Polski operator – jak łatwo się domyślić – skorzystał z wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych. To luka w przepisach, którą jako pierwsza wykorzystała Żabka. Gdy franczyzobiorcy Żabki zaczęli masowo wygrywać w sądach z Państwową Inspekcją Pracy, a Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z planów uszczelnienia obowiązującej od marca 2018 r. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, stało się jasne, że wkrótce podobną drogą podążą inne sieci handlowe – czytamy.

Serwis podaje, że w przypadku Polomarketu w niedziele działać będzie początkowo kilkadziesiąt spośród około 280 sklepów. “Docelowo takich placówek może być jeszcze więcej” – zaznacza.

Polomarket otwiera sklepy w niedziele

Informację o podpisaniu umowy z Ruchem i uruchomieniu w wybranych placówkach Polomarket usługi “Paczka w ruchu” potwierdziło biuro prasowe sieci.

“Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu” – czytamy.

Gubernator stanu wyomit zakazuje paszportów szczepionkowych

Gubernator stanu Wyoming zakazuje “paszportów szczepionkowych”

Hiszpania: Lekarz negujący pandemię zawieszony w prawie do wykonywania zawodu!

Hiszpania: Lekarz negujący pandemię zawieszony w prawie do wykonywania zawodu