w

Kolejna sieć sklepów obchodzi zakaz handlu w niedziele

Przepis, który zakazuje handlu w niedziele, znaczy dla firm coraz mniej. Z każdym miesiącem dochodzą do nas wieści, że kolejne sieci obchodzą prawo poprzez „przebranżowienie” w placówkę pocztową – tak jak zrobiły to żabki. Ostatnim razem były to sklepy z sieci Eurocash.. Tym razem mówimy o Polomarket. Możliwość niedzielnych zakupów jest ponownie coraz większa.

Lista sieci, których sklepy są otwarte w niedziele objęte zakazem handlu, staje się coraz dłuższa. Do grona takich podmiotów dołączył Polomarket – piszą wiadomoscihandlowe.pl.

 • Polski operator – jak łatwo się domyślić – skorzystał z wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych. To luka w przepisach, którą jako pierwsza wykorzystała Żabka. Gdy franczyzobiorcy Żabki zaczęli masowo wygrywać w sądach z Państwową Inspekcją Pracy, a Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z planów uszczelnienia obowiązującej od marca 2018 r. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, stało się jasne, że wkrótce podobną drogą podążą inne sieci handlowe – czytamy.

Serwis podaje, że w przypadku Polomarketu w niedziele działać będzie początkowo kilkadziesiąt spośród około 280 sklepów. „Docelowo takich placówek może być jeszcze więcej” – zaznacza.

Polomarket otwiera sklepy w niedziele

Informację o podpisaniu umowy z Ruchem i uruchomieniu w wybranych placówkach Polomarket usługi „Paczka w ruchu” potwierdziło biuro prasowe sieci.

„Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu” – czytamy.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Gubernator stanu wyomit zakazuje paszportów szczepionkowych

  Gubernator stanu Wyoming zakazuje „paszportów szczepionkowych”

  Hiszpania: Lekarz negujący pandemię zawieszony w prawie do wykonywania zawodu!

  Hiszpania: Lekarz negujący pandemię zawieszony w prawie do wykonywania zawodu