w

Kolejne luzowanie obostrzeń już dzisiaj. Co się zmieni?

Luzowanie obostrzeń – konferencja już dzisiaj

W środę rząd ma przedstawić szczegóły dotyczące „luzowania” obostrzeń do 26 czerwca. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego będą to „kosmetyczne” zmiany. W poniedziałek zostaną przedstawione informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował wakacje.

Niedzielski zapowiedział, że podczas środowej konferencji prasowej zostaną przedstawione „dalsze kroki luzujące”. – To będzie taka informacja, która będzie przekazana najpierw w perspektywie co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji – zaznaczył. Jak dodał, prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, zostaną przedstawiona informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował całe wakacje.

Jeżeli chodzi o ten najbliższy okres, to nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach

– zapowiedział Niedzielski. Jak dodał, w środę na konferencji przedstawi szczegóły.

Pytany o kwestię zgromadzeń publicznych Niedzielski powtórzył, że szczegółowa informacja na ten temat będzie udzielona w środę. – Zgromadzenia są jednym z takich obszarów, co do których w środę prawdopodobnie podejmiemy decyzję o zwiększeniu limitów z tym związanych – zadeklarował szef MZ.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie Jarosława Kaczyńskiego

Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie Jarosława Kaczyńskiego

Chiny: Pierwszy przypadek ptasiej grypy H10N3 u człowieka. Czy świat się obawia?

Chiny: Pierwszy przypadek ptasiej grypy H10N3 u człowieka. Czy świat się obawia?