w

Kolejny sukces! Inflacja w Polsce ponad dwukrotnie wyższa od unijnej średniej

fot: unplash

Inflacja w Polsce jest ostatnimi czasy bardzo modnym tematem – nie bez powodu.

Po raz kolejny ceny rosną u nas najszybciej w Unii Europejskiej. Jest jednak coraz gorzej, według Eurostatu, inflacja w Polsce przekroczyła już pułap 4 proc.

Dla porównania, unijna średnia wynosi 1,7 proc., co oznacza, że inflacja w Polsce jest ponad dwukrotnie wyższa niż unijna średnia.

 • Kolejny miesiąc z rzędu ceny w Polsce rosną najszybciej w całej UE.
 • Średnia unijna dla inflacji w marcu wyniosła 1,7 proc. W Polsce było to 4,4 proc.
 • 4,4 proc. wyniosła w marcu 2021 r. mierzona przez Eurostat inflacja w Polsce. Za naszymi plecami znalazły się Węgry z inflacją na poziomie 3,9 proc.

W żadnym innym państwie wspólnoty nie przekroczyła ona 2,5 proc. – na tym poziomie zatrzymała się w Rumunii i Luksemburgu. W 11 krajach była niższa niż 1 proc., w tym w Grecji odnotowano deflację na poziomie -2 proc. W efekcie średnia dla całej UE to 1,7 proc., a w strefie euro 1,3 proc.

 • Sytuacja, w której to Polska ma najwyższą inflację w Unii Europejskiej, trwa od początku pandemii, czyli od marca 2020 r. z małą „przerwą” na lipiec i sierpień, gdy wyprzedzali nas Węgrzy. W poprzednich miesiącach najczęściej byliśmy za plecami wspomnianych Węgrów.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wejście na giełdę Coinbase zasadniczo zakończyło się powodzeniem, mimo iż cena na zamknięciu wyniosła mniej niż cena otwarcia, jednak w stosunku do pierwotnej ceny referencyjnej w wysokości 250 USD za akcję notowanie bezpośrednie okazało się sukcesem dla największej na świecie giełdy kryptowalut.

  Czy branża krypto przekroczyła Rubikon? Koszyk tematyczny krypto

  W związku z rozprawą z brutalną grupą islamistyczną Pakistan tymczasowo zablokował wiele aplikacji społecznościowych - ze względów bezpieczeństwa - podaje Reuters.

  Pakistan blokuje dostęp do mediów społecznościowych