w

Kolejny YouTuber skazany. Zniesławienie marki kosmetycznej

Kacper Linczewski, YouTuber prowadzący kanał „Okiem kosmetologa”, został pozwany przez firmę Skin79 za zniesławienie. W jednym z filmów, ocenił skład jej kosmetyków jako „śmieciowy”. Sąd skazał go na karę ograniczenia wolności – miesiąc prac społecznych, musi też umieścić przeprosiny na swoim kanale.

 • Wyrok jest nieprawomocny, YouTuber zapowiada apelację.

O sprawie napisał money.pl. „Wyrok wydany przez sąd w sprawie influencera prowadzącego kanał na YouTube 'Okiem Kosmetologa’, skazujący za przestępstwo zniesławienia, jest dla mojej mocodawczyni bardzo satysfakcjonujący” – mówi mec. Martyna Popiołek-Dębska, cytowana przez portal. Linczewski zapowiedział apelację od wyroku.

Kanał Linczewskiego obserwuje około 130 tys. użytkowników. Portal przypomina, że na początku 2020 r. oświadczenie ws. publikowanych na kanale „Okiem kosmetologa” treści wydał Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

„Niestety niektóre treści zawarte w jego programach nie są zgodne z aktualnym stanem wiedzy, nauki i prawa w żadnej z dziedzin, łącznie z kosmetologią. (…) Jakość merytoryczną tych treści podważa samo środowisko młodych kosmetologów” – napisano wówczas w oświadczeniu, pod którym podpisało się 180 firm należących do związku.

ŹRÓDŁO

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. I bardzo dobrze, mam nadzieję że ich śladem pójdą inne marki i tak zakończy się kariera samozwańczego kosmitologa! Przyznaje sobie fejkowe statuetki, oszukuje co do wyksztalcenia, a to tylko niektóre z jego „grzeszków”

  • Serio? To ty nie wiesz jeszcze co w tych kosmetykach siedzi? A że żywność jest tak samo skażona syfem chemicznym, jest toksyczna, to też jeszcze nie zauważyłeś? To może za to, że ktoś ośmieli się mówić prawdę np o takim rakotwórczym glifosacie, azotanach, azotynach, polepszaczach, szczepionkach, barwnikach i innym gównie, to też niech firmy (korporacje) pozywają takich śmiałków? Raport NIK widziałeś człowieku, z którego wynika jak jesteśmy truci i nic się z tym nie robi i nikt tego nie kontroluje? Jak nie, to się zapoznaj. I ty myślisz, że kosmetyki są zdrowe, naturalne? Szczególnie największych marek? Serio? Taki np formaldehyd jest zdrowy? Ty myślisz, że jak korporacja, firma jest znana na całym świecie, dysponuje potężnym kapitałem, to jest uczciwa? W jakiej ty rzeczywistości żyjesz? Nie ogarniasz w ogóle co się dzieje na świecie? To może coca cola jest też zdrowa? Hahahahaha. No bo przecież taka wielka firma!!!!!! To, jak to mogłoby być szkodliwe???!!!! Niezły tok myślenia….. masakra

   • hehe, a wiesz ze formaldehyd znajduje sie chociażby w jabłkach, bananach, winogronach i gruszkach? oprócz tego nasz organizm sam sobie go wytwarza xd ponadto zostal zabroniony w kosmetykach w bodajze 2019 roku

    smiałkow? Kacper jest zwyklym oszustem z prawomocnymi wyrokami, a ten dostal poniewaz jest wspolwlascicielem firmy kosmetycznej i stosuje nieuczciwa konkurencje.

 2. Dlaczego został skazany za mówienie prawdy? gdyby zrobili fajne kosmetyki, nie było by tematu, a tak to wolą hajs przeznaczyć na produkcję syfiastych kosmetyków i procesy sądowe, zamiast na udoskonalanie składów………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej można opisać w różny sposób, jednak zdecydowanie nie było to zdarzenie bez znaczenia dla rynku finansowego. Uporczywe przekonanie Jerome’a Powella, że inflacja będzie miała charakter przejściowy, powinno spowodować panikę na rynku, ponieważ nic absolutnie na to nie wskazuje. Wręcz przeciwnie – nadmiernie rozrośnięty bilans Fed oraz bezprecedensowa kwota bodźców budżetowych sugerują, że należy się spodziewać dalszego oddziaływania sił inflacyjnych.

Przez Powella amerykańskie obligacje skarbowe stały się najgorszym aktywem w portfelu

oktoberfest

Oktoberfest odwołany. Impreza odbędzie się w Dubaju