w ,

Komisja europejska uderza w kryptowaluty. Czy wpłynie to na ich cenę?

Decydenci Unii Europejskiej (UE) zaproponowali zaostrzenie przepisów dotyczących transferu aktywów kryptograficznych, wymagając od firm gromadzenia danych nadawców i odbiorców.

Komisja Europejska, ramię wykonawcze UE, złożyła we wtorek propozycję pomocy w walce z praniem brudnych pieniędzy w świecie aktywów cyfrowych.

Celem nowych przepisów byłoby „zapewnienie pełnej identyfikowalności transferów kryptowalut” oraz „umożliwienie zapobiegania i wykrywania ich możliwego wykorzystania do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu” – powiedziała Komisja.

  • Omawiane prawo wymaga więc od dostawców usług wymiany informacji identyfikujących, takich jak imię i nazwisko klienta, adres i dane konta.
  • Ponadto, wszystkie transakcje będą śledzone i udostępniane urzędnikom państwowym, podobnie jak w przypadku przelewów bankowych

Takowe rozwiązania mają zwiększyć przejrzystość oraz uprościć kontrolę każdego z klientów. Czy są to rozwiązania słuszne? Czy nadmierna kontrola i biurokratyzacja nie odstraszy kolejnych firm z tego rynku? Jak dotąd cena BTC nie zareagowała zbyt mocno na wieści o planowanych zmianach i oscyluje na poziomie 30 tys. dolarów.

https://s3.tradingview.com/snapshots/h/HbI35tp4.png

Źródło: Na podstawie dokumentu wydanego przez UE. Beating Financial Crime

Przeczytaj również: Rothschildowie wchodzą w BTC?

Napisane przez Karol Obara

Zakup mieszkania na wynajem. Czy lokalizacja jest aż tak ważna?

Zakup mieszkania na wynajem. Czy lokalizacja jest aż tak ważna?

Telewizja Polska uruchomi kanał dla nastolatków. Nie wróżymy sukcesów

Telewizja Polska uruchomi kanał dla nastolatków. Nie wróżymy sukcesów