w

Konferencja ministra zdrowia: Polska nadal zamknięta

Polska nadal zamknięta

O godzinie 10.00 w środę 14 kwietnia odbyło się Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawiane były decyzje co do dalszego losu epidemicznych restrykcji.

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią prof. Marczyńskiej – otwarte zostały żłobki i przedszkola. Potwierdziły się również jej słowa, że innych luzowań obostrzeń, na razie nie należy się spodziewać.

KONFERENCJA:

Od kilku dni obserwujemy zmniejszenie dziennej liczby przypadków. W tym tygodniu widzimy, że ta liczba się niestety zwiększa – mówił Adam Niedzielski.

  • Niemniej jednak dzisiaj odnotowaliśmy ponad 21 tys. przypadków – 6 tys. więcej niż tydzień temu. Wykonano blisko 100 tys. testów – dodał. Jest jednak obecna tendencja do zmniejszenia liczby wykonywanych testów.
  • Można podsumować, że apogeum trzeciej fali, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań mamy za sobą. Fala teraz przetacza się przez szpitale – powiedział minister zdrowia.

„We wcześniejszych wypowiedziach podkreślałem, że mamy dysproporcję w obłożeniu pomiędzy regionami. W tej chwili obłożenie łóżek i respiratorów jest na poziomie ok. 75% – skomentował. Obłożenie jest na bardzo wysokim poziomie.

Przedłużenie restrykcji

  • Z tego też powodu, została podjęta decyzja o przedłużeniu restrykcji o tydzień. Jest jednak jeden wyjątek – dzieci. Już od najbliższego tygodnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Pozostałe obostrzenia obowiązują do 25 kwietnia.
  • Rząd doszedł również do wniosku, aby przywrócić możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób.
  • Z powodu majówki zostają przedłużone również obostrzenia ws. hoteli (do 3 maja). Te działania mają na celu zminimalizowanie obłożenia infrastruktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wynika ze wszelkich wypowiedzi - prawdopodobnie zostaną przedłużone. Prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej powiedziała, że ponowne otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli jest bardzo prawdopodobne, ale innych luzowań obostrzeń, na razie nie należy się spodziewać.

Obostrzenia – co dalej? Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny sprzeciwia się planom wprowadzenia przez banki ujemnego oprocentowania depozytów dla klientów indywidualnych.

Ujemne oprocentowanie depozytów? Prezes UOKiK interweniuje