w

Kongres Polskiego Biznesu będzie wspierał przedsiębiorców otwierających działalność

Kolejni przedsiębiorcy zapowiadają otwarcie swoich lokali od 18 stycznia, a nawet wcześniej. Protestują w ten sposób przeciwko decyzji rządu.

Akcja #OtwieraMY przedsiębiorców. Chcą końca lockdownu

Narasta frustracja właścicieli i pracowników restauracji, kawiarni i obiektów wypoczynkowych. Coraz więcej z nich deklaruje, że otworzy swoje biznesy wbrew obowiązującym wytycznym.

  • Tak, otwieram się w sobotę. Boję się konsekwencji, ale nie mogę dłużej czekać – mówi w rozmowie z Business Insider Polska Bogusława Prosum, właścicielka restauracji Smaczne Jadło z Nowego Tomyśla. – Wydałam dziś ostatnie 100 zł na towar. Musiałam zwolnić własną córkę, bo nie miałam jej z czego płacić. Prowadzę biznes sama, jest mi bardzo ciężko. Mam trzy kredyty, przerastają mnie koszty najmu lokalu.
  • Właścicielka Smacznego Jadła przyznaje, że boi się konsekwencji decyzji o otwarciu restauracji, ale jest pod ścianą. Nie została objęta pomocą z rządowej tarczy i liczyła, że po 17 stycznia restrykcje zostaną poluzowane. – Nie mam nic do stracenia. Była u mnie wczoraj policja, był sanepid, powiedziałam im, że otwieram. Boję się, że wypowiedzą mi umowę najmu lokalu, komornicy zajmą konto i zostanę bez środków do życia. Chce mi się płakać – mówi Bogusława Prosum.
Screenshot 1
  • Adamski powołuje się na wsparcie prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Odnosząc się do tych słów, prezydent Leginowa wydał komunikat, w którym wyjaśnia, że Urząd Miasta Legionowo wspiera przedsiębiorców w czasie pandemii przyznając im “ulgi, odstąpienia, przedłużenia terminów spłat i zwolnienia – zarówno w czynszach oraz dzierżawach jak i opłatach podatkowych na rzecz miasta.”
  • Będę przeciągał linę na siłowni, zapisałem się do Polskiego Związku Przeciągania Liny – oświadczył we wtorek przewodniczący łódzkiej rady miejskiej Marcin Gołaszewski z KO. Polityk nawołuje do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Ludzie nie mogą już dłużej wytrzymać – ocenia.

“Nadszedł czas obywatelskiego nieposłuszeństwa”

Kongres Polskiego Biznesu oświadcza, iż będzie wspierał prawnie przedsiębiorców, którzy zdecydują się wznowić swoją działalność. Właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw oferujemy pakiet pomocowy obejmujący konsultacje prawne oraz wsparcie interwencyjne.

  • Kongres Polskiego Biznesu wyraża zdecydowany sprzeciw wobec praktyki niszczenia polskiej przedsiębiorczości! Chaotyczne, determinowane wymogiem chwili działania rządu przyczyniają się do upadku kolejnych firm i rujnują polską gospodarkę. Prawo i Sprawiedliwość nie respektuje obowiązującego prawa, projektując hybrydy rozporządzeń, które urągają kanonom europejskiej kultury i tradycji prawnej. Szereg rządowych regulacji zostało wdrożonych bezprawnie, co weryfikują orzeczenia sądowe. Ostatnim przykładem tego szaleństwa jest wniesiony do Sejmu RP projekt, ignorujący kanon domniemania niewinności w sprawie mandatów karnych. – napisali w oświadczeniu.
  • Przedsiębiorcy w warunkach bezprecedensowego kryzysu są bezprawnie sankcjonowani i zmuszeni do odwoływania się do sądu.
  • W odpowiedzi na obywatelskie nieposłuszeństwo właścicieli firm występujących przeciwko bezprawnie narzuconym im obostrzeniom, oferujemy pakiet wsparcia KPB. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: biuro@kongres.biz

Ruszają kolejne pozwy. Przedsiębiorcy domagają się odszkodowań

Ruszają kolejne pozwy. Przedsiębiorcy domagają się odszkodowań

YouTube zawiesił na siedem dni kanał prezydenta Trumpa

YouTube zawiesił na siedem dni kanał prezydenta Trumpa