fot. Alex_Berlin/ Pixabay
w ,

Korea Północna zrywa z Południem. Seul “wrogiem” Kimów

fot. Alex_Berlin/ Pixabay

We wtorek Korea Północna poinformowała, że planuje zerwać wszelkie stosunki dyplomatyczne z południowym sąsiadem. Co więcej, dyktatura stwierdziła, że będzie traktowała rząd w Seulu jak “wroga”.

Jak podaje państwowa agencja prasowa Korei Północnej, Korea Central News Agency, państwo Kimów zmierza zerwać stosunki dyplomatyczne z Koreą Południową i traktować sąsiadów jak wroga.

Według wtorkowego raportu KCNA decyzja związana jest z napięciem w okolicach granicy i sprawą uciekinierów z Korei Północnej.

Oni odważyli się zranić godność naszego najwyższego przywódcy i wyśmiewać święte centrum całego ludu [koreańskiego]. To był wyraz wrogości wobec wszystkich naszych ludzi.

– czytamy w komunikacie KCNA.

Według doniesień lokalnych mediów północnokoreańscy urzędnicy nie odpowiadali na wtorkowe telefony z południa.

Decyzja następuje zaledwie miesiąc po tym, jak oba kraje otworzyły ogień na granicach.

Nigdy nie porzucimy godności naszego najwyższego przywódcy – za nic. Będziemy jej bronić za cenę naszego życia. Doszliśmy do wniosku, że nie ma potrzeby siadać do rozmów twarzą w twarz z południowokoreańskimi władzami i nie ma z nimi dyskutować, bo to tylko wzbudziłoby nasze rozczarowanie

– kontynuuje KCNA.

Co ważne, Korea Południowa i Korea Północna są praktycznie nadal w stanie wojny. Wiąże się to z faktem, iż wojna koreańska na początku lat 50. zakończyła się zawieszeniem broni, a nie traktatem pokojowym.

Sprawdź również: Hong Kong przejęty przez UK? Premier deklaruje pomoc

Źródło: npr.org

ProteGO Safe reklamowany przez boty

ProteGO Safe reklamowana przez boty. Wątpliwy marketing rządu

FED large

FED spodziewa się skurczenia amerykańskiej gospodarki o 6,5%