w

Wzrost cen bije rekordy. Minister Kościński mówi, że inflacja w 2022 roku spowolni

Inflacja w 2022 roku spowolni?

Cała Polska żyła wczoraj finalnym odczytem inflacji GUS za sierpień. Wynik był niestety gorszy od oczekiwań rynkowych, oraz wstępnego odczytu, który prezentował się na poziomie 5,4 proc.

Jak się okazuje, Główny Urząd Statystyczny poinformował, że inflacja konsumencka w ujęciu rocznym wyniosła 5,5 proc. Wiele ekonomistów uważa, że inflacja w 2022 roku spowolni, część donosi, że możemy zbliżyć się do 6 proc., zdania są podzielone.


Dowiedz się więcej: GUS podał finalny odczyt inflacji za sierpień. Jest gorzej niż oczekiwano! (LINK)


Temat ten budzi wiele niepokoju i presji wśród społeczeństwa.. rząd okazuje się być jednak bardzo spokojny. Prezes Glapiński uważa, że inflacja jest przejściowa, a stopy procentowe powinny zostać jeszcze nisko. Dla przypomnienia – referencyjna stopa procentowa wynosi w Polsce aktualnie 0,1 proc.

Podobnego zdania jest Tadeusz Kościński, który uważa, że inflacja w 2022 roku spowolni:

  • Efekt wdrożenia ustaw „Polskiego Ładu” nie będzie miał charakteru inflacjogennego, poinformował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Podobnego zdania jest Tadeusz Kościński, który uważa, że inflacja w 2022 roku spowolni: "Prognozujemy, że inflacja będzie schodziła w przyszłym roku. Nie wierzę w to, że 'Polski Ład' napędzi inflację, gdyż ci, co mniej zarabiają nie będą płacić podatków. To jest grupa, która nie chodzi do do restauracji i nie podróżuje za granicę - to jest grupa, która potrzebuje pieniędzy na podstawowe potrzeby - a to nie będzie napędzać inflacji" - powiedział Kościński w wywiadzie dla Money.pl.
Źródło: Ministerstwo Finansów/ Tadeusz Kościński/ Wikimedia commons.

„Prognozujemy, że inflacja będzie schodziła w przyszłym roku. Nie wierzę w to, że 'Polski Ład’ napędzi inflację, gdyż ci, co mniej zarabiają nie będą płacić podatków. To jest grupa, która nie chodzi do do restauracji i nie podróżuje za granicę – to jest grupa, która potrzebuje pieniędzy na podstawowe potrzeby – a to nie będzie napędzać inflacji” – powiedział Kościński w wywiadzie dla Money.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Salwador: Mieszkańcy protestują przeciwko bitcoinowi - płoną maszyny do obsługi kryptowaluty

Salwador: Mieszkańcy protestują przeciwko bitcoinowi – płoną maszyny do obsługi kryptowaluty

Będzie kolejna podwyżka cen gazu. Kiedy nowe stawki?

Będzie kolejna podwyżka cen gazu. Kiedy nowe stawki?