w

Kraska: postulaty medyków są słuszne, ale nie do udźwignięcia przez nasz budżet

Postulaty protestujących medyków są na pewno słuszne, tylko musimy je ograniczyć do pewnych realiów, które nasz budżet w przyszłym roku będzie mógł udźwignąć – powiedział we wtorek w TV Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  • Jak zaznaczył Kraska – żądania protestujących medyków w obecnej formie „nie są do udźwignięcia przez nasz budżet”.
  • Zdaniem Kraski, postulaty protestujących medyków są słuszne, „tylko musimy je ograniczyć do pewnych realiów, które nasz budżet w przyszłym roku musi posiadać”.

„Dlatego tak bardzo nam zależało, żebyśmy jak najszybciej usiedli do stołu, usiedli do rozmów, aby skorygować te żądania, żeby określić warunki brzegowe, w których możemy się poruszać. Bo myślę, że to nie protest na ulicy, nie białe miasteczko jest tym miejscem, gdzie powinniśmy rozmawiać, tylko właśnie stół, gabinet ministra zdrowia” – ocenił wiceszef MZ.

Mogliśmy usłyszeć również, że w ustawie zostało zapisane, że w roku 2027 na ochronę zdrowia zostanie przeznaczonych 7 proc. PKB. Wiceminister zapowiedział, że część tych środków zostanie przeznaczona na wynagrodzenia dla pracowników służby zdrowia.


ŹRÓDŁO: PAP


Zobacz także: Konferencja ministra zdrowia: “Pandemia znów przybiera na sile”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hossa na rynku energii odwraca uwagę od spadków w pozostałych sektorach

Hossa na rynku energii odwraca uwagę od spadków w pozostałych sektorach

Binance Charity uruchamia projekt sadzenia drzew NFT

Binance Charity uruchamia projekt sadzenia drzew NFT