Jo Jorgensen fot. materiały prasowe
w

Libertarianizm w Białym Domu? Partia wybrała kandydata

Libertarianizm w Stanach ma się dobrze. Po wielowątkowej debacie i prawyborach amerykańska Partia Libertariańska oficjalnie wybrała kandydata na prezydenta. Będzie nią wieloletnia działaczka ugrupowania.

Partia Libertariańska zdecydowała, że kandydatką na urząd prezydenta w 2020 roku będzie Joanna „Jo” Jorgensen. Poparło ją 1035 delegatów w 4 głosowaniach. Co istotne, libertarianizm w Stanach Zjednoczonych określany jest mianem „trzeciej drogi”, więc zwyczajowo, to właśnie Partia Libertariańska będzie tzw. języczkiem uwagi w starciu między Republikanami a Demokratami.

Libertarianizm w programie Jo Jorgensen ma bazować na 9 kategoriach tematycznych: neutralność i pokój, służba zdrowia, środowisko, wymiar sprawiedliwości, bezpieczeństwo finansowe, ubóstwo, edukacja, podatki. Jo Jorgensen i cała Partia Libertariańska w wyborach prezydenckich postuluje m.in. ograniczenie wydatków publicznych, większe otwarcie Ameryki na rynki światowe, wdrożenie energii atomowej oraz zlikwidowanie Departamentu Edukacji.

Sprawdź również: Libertarianie chcą zmniejszenia liczby podpisów do zgłoszenia kandydata

https://www.facebook.com/liberalizm.net/photos/a.114532320239401/131247808567852/?type=3&eid=ARDLPahc4muWiIsc_v9dkBppZWXHSJTQ0_PalzGLYT4REBjSZsSGmV6fVtpo-TZg0g0jaVpAnBc66Ct0&__tn__=EEHH-R

Na forum publicznym libertarianizm w życiu kandydatki zagościł w roku 1980, kiedy to oficjalnie poparła Eda Clarka w wyborach prezydenckich. Partia Libertariańska przyjęła Jo Jorgensen w swoje szeregi 3 lata później. Od tamtej pory działała jako kierowniczka okręgu w hrabstwie Greenville (Karolina Południowa), a następnie Partia Libertariańska wybrała ją na stanowisko wiceprzewodniczącej okręgu stanowego. Co więcej, pracowała również na stanowisku krajowej dyrektorki ds. marketingu.

Libertarianizm Jo Jorgensen zmieni wyniki wyborów?
fot. materiały prasowe

Sprawdź również: Stowarzyszenie Libertariańskie: Libertarianie w USA mają Kongresmena!

Jednak libertarianizm Jo Jorgensen nie ogranicza się wyłącznie do działalności społecznej. Sama jest doktorem psychologii organizacji i od 2006 roku wykłada na uczelniach wyższych. Partia Libertariańska zwraca również uwagę na jej zasługi w sektorze prywatnym. Po uzyskaniu tytułu MBA pracowała w dziale marketingu IBM, a od 1983 r. prowadzi pośrednictwo w sprzedaży oprogramowani komputerowych.

Źródło: joj2020.com

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Paweł Tanajno pod zarzutem ataku.

  Paweł Tanajno zaatakował policjanta? Doszło do zatrzymania

  PKP ma informować o przyjazdach na Strajk Przedsiębiorców?

  PKP ma informować o przyjazdach na Strajk Przedsiębiorców?