w

LOCKDOWN Z KARTONU: Dwa kolejne województwa są zagrożone lockdownem

Jak wynika z informacji RMF FM, dwa kolejne województwa zagrożone całkowitym lockdownem. Zmiany mogą nastąpić szybciej niż zapowiadał rząd. Informacje mają zostać potwierdzone na konferencji w najbliższy weekend.

Podczas konferencji prasowej 24 lutego minister Adam Niedzielski poinformował, że w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim powracają dotychczasowe obostrzenia.

  • Wskaźnik nowych zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 45 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, a średnia w przeliczeniu w całym kraju to 20 nowych dziennych zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Dlatego od 27 lutego w tym regionie znów będą zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny, korty tenisowe i wróci nauka zdalna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych – podał minister zdrowia.
  • Zapowiedział także, że jeśli sytuacja będzie pogarszać się w kolejnych miejscach – rząd będzie podejmował analogiczne kroki. Zagrożone miały być województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie.

W ślad za warmińsko-mazurskim usilnie podążają pomorskie, w którym notujemy blisko 36 zakażeń na 100 tys. (osób – przyp.) dziennie i województwo lubuskie, gdzie przekroczyliśmy 30 zakażeń na 100 tys.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu

Na możliwy powrót obostrzeń wskazywał także rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

  • Województwa pomorskie i lubuskie podążają pod względem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców za woj. warmińsko-mazurskim.

Jak wynika z informacji RMF FM rząd bardzo poważnie rozważa ten krok. W województwie pomorskim i lubuskim zamknięte mogą zostać szkoły, galerie handlowe, hotele, obiekty sportowe, kina i teatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraina dobrobytu. Rząd tworzy piękne, propagandowe spoty – z Twoich podatków

Kraina dobrobytu. Rząd tworzy piękne, propagandowe spoty – z Twoich podatków

WHO: To nierealistyczne, aby pandemia skończyła się pod koniec 2021 roku

WHO: To nierealistyczne, aby pandemia skończyła się pod koniec 2021 roku