w

LOCKDOWN Z KARTONU: Większość sklepów budowlanych otwarta

Większość sklepów budowlanych otwarta – bez problemu zrobisz zakupy.

Od soboty w życie weszły nowe obostrzenia. Jednym z punktów, który wywołał duże kontrowersje było zamknięcie sklepów budowlanych. Jak się jednak okazuje, zakaz ten, nie zmienia zbyt wiele w tej branży. Handel cały czas działa i ma się dobrze. Większość sklepów wprowadziła odbiór osobisty towarów, które można zamówić przez internet.
Obi znalazło jeszcze inne rozwiązanie. W pobliżu marketu będzie znajdować się specjalna strefa, gdzie można odebrać swoje towary.

  • W części sklepów budowlanych będzie można zrobić zakupy lub osobiście odebrać zamówienia zrobione przez internet. Nowe rozporządzenie uchyliło bowiem wyjątek, który umożliwiał handel w sklepach o powierzchni powyżej 2 000 mkw.
  • Leroy Merlin oferuje możliwość osobistego odbioru zakupów oraz system ekspresowych dostaw produktów zamówionych telefonicznie i online. Sieć dostarczy produkty jeszcze tego samego dnia.
  • W Castoramie i IKEA nie będzie można oglądać towarów. Pojawi się również możliwość osobistego odbioru zakupów zrobionych przez internet.

Z kolei, Obi rozwiązało ten problem jeszcze inaczej.

Od 27 marca w sieci Obi będzie realizowana wyłącznie sprzedaż internetowa z dostawą do domu oraz odbiorem w specjalnej strefie zlokalizowanej w pobliżu marketu  przekazała rzecznik Obi Polska Agata Laskowska.

Mrówka PSB przekazała natomiast, że większość sklepów tej sieci ma powierzchnię mniejszą niż 2 tys. metrów kwadratowych, dlatego wciąż będzie można robić w nich zakupy. Podobnie sytuacja ma się w Bricomarche.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy prokuratura zajmie się rządem? Pojawiło się zawiadomienie do prokuratory

Czy rząd popełnił przestępstwo? Pojawiło się zawiadomienie do prokuratury

Dyrektor lasów państwowych kupił dom za bezcen

Obajtek V2? Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 5 proc. wartości.