w

LOCKDOWN Z KARTONU: Większość sklepów budowlanych otwarta

Większość sklepów budowlanych otwarta – bez problemu zrobisz zakupy.

Od soboty w życie weszły nowe obostrzenia. Jednym z punktów, który wywołał duże kontrowersje było zamknięcie sklepów budowlanych. Jak się jednak okazuje, zakaz ten, nie zmienia zbyt wiele w tej branży. Handel cały czas działa i ma się dobrze. Większość sklepów wprowadziła odbiór osobisty towarów, które można zamówić przez internet.
Obi znalazło jeszcze inne rozwiązanie. W pobliżu marketu będzie znajdować się specjalna strefa, gdzie można odebrać swoje towary.

  • W części sklepów budowlanych będzie można zrobić zakupy lub osobiście odebrać zamówienia zrobione przez internet. Nowe rozporządzenie uchyliło bowiem wyjątek, który umożliwiał handel w sklepach o powierzchni powyżej 2 000 mkw.
  • Leroy Merlin oferuje możliwość osobistego odbioru zakupów oraz system ekspresowych dostaw produktów zamówionych telefonicznie i online. Sieć dostarczy produkty jeszcze tego samego dnia.
  • W Castoramie i IKEA nie będzie można oglądać towarów. Pojawi się również możliwość osobistego odbioru zakupów zrobionych przez internet.

Z kolei, Obi rozwiązało ten problem jeszcze inaczej.

Od 27 marca w sieci Obi będzie realizowana wyłącznie sprzedaż internetowa z dostawą do domu oraz odbiorem w specjalnej strefie zlokalizowanej w pobliżu marketu  przekazała rzecznik Obi Polska Agata Laskowska.

Mrówka PSB przekazała natomiast, że większość sklepów tej sieci ma powierzchnię mniejszą niż 2 tys. metrów kwadratowych, dlatego wciąż będzie można robić w nich zakupy. Podobnie sytuacja ma się w Bricomarche.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Czy rząd popełnił przestępstwo? Pojawiło się zawiadomienie do prokuratury

Obajtek V2? Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 5 proc. wartości.