w

Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany od dziś?

Piątek 28 maja – luzowanie obostrzeń.

  • Od piątku, 28 maja restauracje i inne lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować gości wewnątrz obiektów
  • Z dniem 28 maja ruszają obiekty sportowe – sale gimnastyczne, siłownie, kluby fitness i kryte baseny
  • Od 29 maja (a w praktyce od poniedziałku, 31 maja) wraca pełna nauka stacjonarna w szkołach – dla wszystkich klas i poziomów szkół
  • Od 28 maja możliwe będzie organizowanie wydarzeń okolicznościowych (np. wesela, komunie) dla maksymalnie 50 osób (do limitu osób nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19)

Już od dzisiaj, możemy pójść zjeść do restauracji. Warunkiem jest 50% obłożenia danego obiektu. 28 maja otwarte zostaną kryte obiekty sportowe i baseny.  Będą one mogły prowadzić działalność przy zachowaniu 50 proc. obłożenia obiektu. Dotyczy to również publiczności, zajęte może być co drugie miejsce na widowni. Natomiast w przypadku zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami, będzie obowiązywał limit do 250 osób. W siłowniach, klubach fitness i solariach będzie obowiązywał limit 1 osoba na 15 m kw.

Od 15 maja wróciła nauka w systemie hybrydowym dla szkół ponadpodstawowych i klas 4-8 w podstawówkach. Od 29 maja (w praktyce od 31 maja – poniedziałek) przywrócona zostaje nauka w pełni stacjonarna. Szkoły mają zadbać o odpowiednie warunki sanitarne. Tematem do dyskusji są jeszcze kolejne branże – dyskoteki, wesela, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nasza klasa zostanie zamknięta

Pewna epoka się kończy. Naszaklasa.pl znika z internetu!

Sprawa dotyczyła wydarzeń pomiędzy styczniem a lutym 2021. Wtedy policja zablokowała ul. Wiejską i wypędziła z klubu bawiące się osoby. Doszło do starć policji z przeciwnikami zamknięcia lokalu. Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki, śnieżki i inwektywy.

Klub Face 2 Face wygrywa batalię sądową. Zakaz działalności gospodarczej nielegalny