w

Malta zaostrza przepisy. Niezaszczepieni nie wjadą do kraju!

Ilość zakażeń na Malcie rośnie. Od 14 lipca wpuszczani będą tylko zaszczepieni.

Minister zdrowia Chris Fearne powiedział, że od środy, 14 lipca, przyjeżdżający podróżni będą musieli przedstawić świadectwo szczepienia, aby zostać wpuszczonym na Maltę.

  • Malta będzie wymagać od wszystkich podróżnych okazania dowodu szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19. Niezaszczepieni mieszkańcy również nie mogą wyjeżdżać za granicę. Wszyscy niezaszczepieni mieszkańcy Malty przebywający obecnie za granicą będą musieli poddać się po powrocie kwarantannie.
  • Wyjątek zrobiono dla dzieci do 12 roku życia, ale dzieci w wieku od 5 do 11 lat muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę. Muszą im też towarzyszyć rodzice lub opiekunowie prawni, którzy z kolei muszą przedstawić świadectwo szczepienia.

„Będziemy pierwszym krajem w Europie, który podejmie ten krok” – powiedział. „Na razie nie zmieniamy innych części naszego planu [ponownego otwarcia], ale zrobimy to, jeśli nauka zasugeruje, że powinniśmy to zrobić”.

Środek ten został ogłoszony po tym, jak w ciągu 10 dni na Malcie pięciokrotnie wzrosła liczba przypadków aktywnego wirusa. W piątek Malta zgłosiła 96 nowych przypadków wirusa COVID-19 – jest to czwarty dzień z rzędu, w którym liczba nowych przypadków wirusa wzrosła dwukrotnie w stosunku do poprzedniego.

Jak powiedział Gauci, siedem z tych przypadków dotyczy wariantu Delta.

Źródło: timesofmalta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TikTok zakazuje influencerom promowania kryptowalut i usług z nimi związanych

TikTok zakazuje influencerom promowania kryptowalut i usług z nimi związanych

Saxo: Surowce - lipcowe osłabienie napędzane reflacją i wariantami wirusa (Ole Hansen)

Saxo: Surowce – lipcowe osłabienie napędzane reflacją i wariantami wirusa (Ole Hansen)