w

Marian Banaś złoży kolejne zawiadomienia do prokuratury. W grze m.in. Elektrownia Ostrołęka!

fot: Marian Banaś/Adrian Grycuk Elektrownia Ostrołęka/Sylwester Górski.

Marian Banaś złoży zawiadomienia do prokuratury!

Najwyższa Izba Kontroli złoży zawiadomienia do prokuratury po kolejnych kontrolach – zapowiedział w TOK FM szef NIK-u Marian Banaś. Chodzi m.in. o Elektrownię Ostrołęka i warszawską oczyszczalnię ścieków Czajka.

  • Prezes Najwyższej Izby Kontroli był gościem w poranku Radia TOK FM. W audycji padły pytania o trwające aktualnie kontrole w sprawie elektrowni w Ostrołęce, gdzie zostały wydane ogromne pieniądze – 1,3 mld złotych.

Nasze prace są w ostatniej fazie. Mamy bardzo poważne ustalenia. To jest rozliczenie inwestycji, która kosztowała 1,3 mld zł, a tam są duże nieprawidłowości. Blok C nie został ukończony, a wydano ogromne pieniądze. To jest strata, która jest na barkach nas wszystkich – skomentował Marian Banaś.

Jak słuchamy – wyniki kontroli mają być opublikowane już po wakacjach. W tej sprawie planowane są również zawiadomienia do prokuratury. „Jesteśmy w trakcie przygotowywania zawiadomień do prokuratury. Chodzi o art. 296 Kodeksu karnego, czyli niegospodarność – wyjaśniał szef NIK.”

W rozmowie padły również pytania o nazwiska członków rządu, które zostaną ujęte w zawiadomieniu do prokuratury.

  • To w tej chwili jest na etapie analizy. Ktoś musi za to odpowiedzieć. My jesteśmy o to, żeby dbać o każdy rząd, który jest wydawany przez administrację rządową i samorządową. Przyjdzie czas, żeby o tym poinformować – odpowiadał Marian Banaś.

Szef NIK-u powiedział również, że wyniki kontroli w Ostrołęce, skłoniły go do rozpoczęcia kolejnych spraw. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy Polska jest bezpieczna energetycznie. Jest duży znak zapytania wobec tego, czy rezygnacja z zasobów węgla, była decyzją słuszną, czy nie – wyjaśnił w TOK FM. Banaś mówił też, że w fazie końcowej jest już kontrola dotycząca oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie.

ŹRÓDŁO: TOK FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rząd chce zaostrzyć zakaz handlu w niedziele! Poseł PiS zapowiada ogromne zmiany

Rząd chce zaostrzyć zakaz handlu w niedziele! Poseł PiS zapowiada ogromne zmiany

GUS: Inflacja w czerwcu delikatnie spadła, ale ceny nadal rosną szybko

GUS podał wstępny odczyt inflacji za czerwiec. O ile procent wzrosły ceny?