w

Miltonalia 2021 – Wolnościowe Wydarzenie Roku

Miltonalia, czyli coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i wolnorynkowców, odbędą się już po raz ósmy. W Gogolinie, dniach 30 lipca – 1 sierpnia, uczestnicy wydarzenia upamiętnią człowieka będącego jednym z filarów współczesnego liberalizmu i zrobią to w sposób, jaki podobałby się patronowi. Wydarzenia pokazujące praktyczne konsekwencje działania wielkich idei były tym, co bardzo lubił Milton Friedman, noblista, myśliciel i ekonomista. Co ważne, jest to wydarzenie na żywo. Po czasie izolacji każdy potrzebuje okazji do networkingu, integracji i inspiracji.

Silna sieć ludzi kreatywnych jest tym, od czego zależy powodzenie każdego ruchu społecznego, także powodzenie libertarian – podkreśla dr Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, organizatora Zjazdu. Potwierdzają to zeszłoroczne doświadczenia uczestników Zjazdu, którego efekty widać i słychać do dziś. 

Dzięki zeszłorocznej edycji Miltonaliów i wielu interesującym rozmowom, które miały wtedy miejsce, uzyskałam aż trzy propozycje dalszego rozwoju. Zostałam częścią wspaniałego zespołu Forum Obywatelskiego Rozwoju, dostałam szansę bycia koordynatorką Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów oraz pomocy przy niektórych projektach w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Zawsze wiedziałam, że networking jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas spotkań na żywo, ale nie sądziłam, że jego siła jest aż tak duża!

— Karolina Kowacka

Uczestników czekają 3 intensywne dni, wypełnione wykładami i panelami dyskusyjnymi na tematy dotyczące idei i praktyki liberalnej zmiany. Wśród tegorocznych mówców są m.in.:

  • Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24. Autor książek „Energiewende. Nowe niemieckie imperium” oraz „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy”
  • Federico Fernández, Dyrektor Wykonawczy w Somos Innovación, południowoamerykańskim sojuszu na rzecz innowacji;
  • Peter Strupp, Prezes Achieve Dynamics – grupy konsultingowej w zakresie korporacyjnego doradztwa finansowego dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw;
  • Grzegorz Piątkowski – dyrektor Krakowskiego Oddziału oraz Wydziału Analiz Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców; 
  • Sebastian Stodolak – wiceprezes Warsaw Enterprise Institute, publicysta ekonomiczny Dziennika Gazety Prawnej.

Uczestnicy nie będą mogli narzekać również na brak pakietów edukacyjnych i książek. Stoisko z książkami od Fijorr Publishing będzie czekać na nowych czytelników. Co jednak ważniejsze, z powrotem zabiorą ze sobą nowe znajomości, inspiracje, głowy pełne pomysłów i chęci do działania – ku wolności i przedsiębiorczości rzecz jasna! 

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Strefy Inwestorów.

Rejestracja i bilety do zakupienia na stronie www.miltonalia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saxo rozszerza ofertę TradingView o akcje i CFD notowane na amerykańskich giełdach

Saxo rozszerza ofertę TradingView o akcje i CFD notowane na amerykańskich giełdach

Bezrobocie? Coraz więcej młodych ani nie pracuje, ani się nie uczy

Bezrobocie? Coraz więcej młodych ani nie pracuje, ani się nie uczy