w ,

Minister Czarnek chce narzucać uczniom religię i patriotyzm w szkołach

czarnek narzuca religie patriotyzm
111d670fbed01f2c82e123b55d9f
Źródło: Do Rzeczy

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wyraził stanowisko odnośnie kanonu lektur szkolnych i treści, zawartych w podręcznikach. Zapoznawszy się z aktualną podstawą programową, stwierdził, że w szkolnym programie powinno być więcej treści katolickich i patriotycznych.

11 listopada na antenie Polskiego Radia minister wypowiadał się na temat obchodzenia Dnia Niepodległości. Podkreślił zasługę starszego pokolenia, które włożyło ciężki wysiłek w rozwój i trwałość kultury narodowej. W związku z czym zaznaczył, że niezbędne jest podtrzymywanie wspólnych wartości dla narodu polskiego przez obecne pokolenie i przyszłe.

Nie odzyskaliśmy wolności dlatego, że wszyscy byli świadomi swoich praw. Niepodległość została odzyskana dlatego, że Polacy przez wiele wieków byli świadomi swoich obowiązków, czyli podtrzymywania i rozwijania kultury polskiej – powiedział minister Czarnek dla Polskiego Radia

Kluczem do podtrzymania dawnych zwyczajów jest przywrócenie programowego nacisku na treści katolickie i narodowe. One miałyby zaszczepić w dzieciach odpowiedzialność za kondycję polskiego narodu i nauczyć dyscypliny wobec wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych.

Z wolnościowej perspektywy

Zapowiedź ministra Czarnka brzmi jak prognoza indoktrynacji każdego ucznia. Młodzież bez względu na wolę, musiałaby przyjmować system wartości, z którym się nie zgadza i ma wobec niego wątpliwości. Jest to w pewnym stopniu uniemożliwianie dążenia do prawdy własnym rozumem, kiedy urzędnik państwowy zapowiada przymusowe wtłaczanie treści bez zgody wszystkich ludzi.

Polska jest państwem świeckim, w którym szanuje się każde wyznanie, styl życia i światopogląd. Minister Czarnek zdaje się zapominać jak istotne jest wzajemne poszanowanie wszelkich kultur i zwyczajów. Wszyscy różnimy się między sobą za sprawą naturalnych skłonności i cech charakteru. Trudno więc wymagać od każdego, by podporządkował się jednemu sposobowi myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

maxresdefault 6

Wielka Pandemia czy Wielki Reset? – Kamil Gancarz dla VETO

fotowoltaika 01

Polska z szansą na 4 miejsce w Europie w rozwoju fotowoltaiki!