w ,

Minister Czarnek chce narzucać uczniom religię i patriotyzm w szkołach

czarnek narzuca religie patriotyzm
111d670fbed01f2c82e123b55d9f
Źródło: Do Rzeczy

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wyraził stanowisko odnośnie kanonu lektur szkolnych i treści, zawartych w podręcznikach. Zapoznawszy się z aktualną podstawą programową, stwierdził, że w szkolnym programie powinno być więcej treści katolickich i patriotycznych.

11 listopada na antenie Polskiego Radia minister wypowiadał się na temat obchodzenia Dnia Niepodległości. Podkreślił zasługę starszego pokolenia, które włożyło ciężki wysiłek w rozwój i trwałość kultury narodowej. W związku z czym zaznaczył, że niezbędne jest podtrzymywanie wspólnych wartości dla narodu polskiego przez obecne pokolenie i przyszłe.

Nie odzyskaliśmy wolności dlatego, że wszyscy byli świadomi swoich praw. Niepodległość została odzyskana dlatego, że Polacy przez wiele wieków byli świadomi swoich obowiązków, czyli podtrzymywania i rozwijania kultury polskiej – powiedział minister Czarnek dla Polskiego Radia

Kluczem do podtrzymania dawnych zwyczajów jest przywrócenie programowego nacisku na treści katolickie i narodowe. One miałyby zaszczepić w dzieciach odpowiedzialność za kondycję polskiego narodu i nauczyć dyscypliny wobec wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych.

Z wolnościowej perspektywy

Zapowiedź ministra Czarnka brzmi jak prognoza indoktrynacji każdego ucznia. Młodzież bez względu na wolę, musiałaby przyjmować system wartości, z którym się nie zgadza i ma wobec niego wątpliwości. Jest to w pewnym stopniu uniemożliwianie dążenia do prawdy własnym rozumem, kiedy urzędnik państwowy zapowiada przymusowe wtłaczanie treści bez zgody wszystkich ludzi.

Polska jest państwem świeckim, w którym szanuje się każde wyznanie, styl życia i światopogląd. Minister Czarnek zdaje się zapominać jak istotne jest wzajemne poszanowanie wszelkich kultur i zwyczajów. Wszyscy różnimy się między sobą za sprawą naturalnych skłonności i cech charakteru. Trudno więc wymagać od każdego, by podporządkował się jednemu sposobowi myślenia.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

maxresdefault 6

Wielka Pandemia czy Wielki Reset? – Kamil Gancarz dla VETO

fotowoltaika 01

Polska z szansą na 4 miejsce w Europie w rozwoju fotowoltaiki!