w ,

Minister Czarnek idzie na wojnę z nauczycielami. Chce ich karać za życie prywatne!

czarnek ograniczenia nauczyciele
czarnek ograniczenia nauczyciele
Źródło: fakt.pl

Minister Czarnek w rozmowie z Onetem wyraził opinię, że nauczyciele, którzy podczas uczestniczenia w protestach dotyczących wyroku TK zachowywali się w wulgarny sposób, powinni zostać zwolnieni. Powołał się na przepisy prawa oświatowego, zgodnie z którymi takie zachowania nie powinny być dopuszczalne.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zgadza się z opinią ministra, twierdząc, że organy dyscyplinarne nie powinny zajmować się wyciąganiem konsekwencji z tego, co w wolnym czasie robi nauczyciel. Dlatego, że czas wolny nie jest okresem zajęć dydaktycznych, podczas których nauczyciele pełnią należyte im obowiązki.

Choć Przemysław Czarnek przyznał, że każda osoba ma prawo do udziału w różnych protestach, nie zgadza się na wulgaryzację ze strony nauczycieli. Uważa, że takie postawy wpływają negatywnie na odbiór i podejście społeczne do zawodu nauczyciela:

Nie mówimy o protestowaniu, tylko o wulgarnych zachowaniach. Podam prosty przykład – czy jeśli nauczyciel języka polskiego wychodzi na ulicę i przy swoich uczniach wykrzykuje wulgarne hasła, to czy taka postawa jest godna nauczyciela? Sam pan widzi. I tylko takie przypadki nas interesują i są sprawdzane powiedział minister Czarnek

Ingerencja w życie prywatne dla „dobra ogółu”?

windykator terenowy %E2%80%93 kiedy dziala niezgodnie z prawem
Źródło: money24.com.pl

Skoro minister Czarnek otwarcie ingeruje w prywatne życie nauczycieli, dyktując im jak mają się zachowywać w wolnym czasie i strasząc karami, do czego posunie się następnym razem? Czy kolejnym razem będzie chciał karać nauczycieli za stosunek z osobą tej samej płci we własnym mieszkaniu? A może za chodzenie na zajęcia z jogi?

Jeżeli żyjemy w wolnościowym państwie, niedopuszczalna jest sytuacja, w której jakikolwiek urzędnik państwowy ma czelność ingerować w czyjeś prywatne życie i próbować je regulować, strasząc konsekwencjami prawnymi. Ważne jest wykonywanie obowiązków, ustalonych między pracodawcą a pracownikiem w konkretnych godzinach pracy, a reszta dnia jest w ogóle nie istotna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

podatek od cukru stop

Prezes Colianu apeluje o odroczenie podatku cukrowego!

libertarianie mozemy odpowiedzialnosc1

Libertarianie, Możemy i Odpowiedzialność przeciwko wetu dla budżetu unijnego!