w

Minister Finansów zatrudni eksperta od wymyślania podatków

Ministerstwo Finansów szuka eksperta w Wydziale Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych. Do jednych z obowiązków należeć będzie „przygotowywanie koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin”.

Jak podaje serwis Prawo.pl, resort finansów na LinkedInie zamieścił ogłoszenie, w którym zachęca do udziału w rekrutacji na stanowisko eksperta w Wydziale Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych. Jakie obowiązki spotkają nowego pracownika?

  • przygotowywanie koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin,
    opracowywanie projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym,
  • opracowywanie propozycji rozwiązań problemów pojawiających się na tle stosowania przepisów prawa podatkowego,
  • analiza ryzyk w zakresie potencjalnego naruszenia prawa wspólnotowego w obszarze podatkowym i opracowaniem rekomendacji w tym zakresie,
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Finansów, jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej i instytucjami zewnętrznymi.

W zamian resort oferuje: stabilne zatrudnienie, elastyczny czas pracy, benefity płacowe – 13. wynagrodzenie i nagrody jubileuszowe. Dodatkowo możliwość zakupu grupowego ubezpieczenia na życie, uprawnień do zniżek PKP oraz przyjazne środowisko pracy – kiosk pracowniczy, pokój dla rodzica z dzieckiem, biblioteka, bufet, poczta, bankomat czy klimatyzowane pomieszczenia.

Od kandydatów wymagane jest wykształcenie wyższe prawnicze, co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze podatków czy znajomość przepisów prawa podatkowego w Polsce i w Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo

Projekt Rafała Zaorskiego uderzy w ESME

Projekt Rafała Zaorskiego uderzy w ESME – defi coin against all Wall Street