w

Minister Zdrowia chce, aby obostrzenia zostały jeszcze dłużej

Obostrzenia zostaną przedłużone. Minister zdrowia chce dłuższego lockdownu

Czy obecne obostrzenia zostaną przedłużone?

Minister zdrowia sądzi, że przedłużenie obecnych restrykcji to jedyna sensowna opcja w aktualnej sytuacji. Szczegóły mają zostać omówione w środę 7 kwietnia o godzinie 10:00. Zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, gdzie zapadnie konkretna decyzja.

 • Adam Niedzielski przyznał, że w jego ocenie, najlepszą decyzją ws. obowiązujących obecnie obostrzeń, będzie ich przedłużenie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
 • Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach, to z mojego punktu widzenia najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń, ale będziemy dokładnie rozmawiali o tym jutro o godz. 10:00 pod przewodnictwem premiera – przyznał na antenie Polsat News szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dodał, sytuacja w szpitalach jest bardzo trudna, a w grupie najbardziej dotkniętych regionów znalazły się: Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Małopolska i Podkarpacie.

Uważam, że na tę chwilę żadnych luzowań nie powinno być wprowadzonych – dodał minister zdrowia.

 • Równocześnie podkreślił, że jako pierwsze otwierane będą żłobki i przedszkola. Razem z ich otwarciem przywrócona powinna zostać nauka w klasach I-III. To są absolutne priorytety – dodał.

Regionalizacja obostrzeń?

Minister Niedzielski był również pytany, czy powrót do regionalizacji obostrzeń jest możliwy. Odpowiedział, że na razie nie ma do tego przestrzeni.

 • Na razie chyba najbardziej sensownym i racjonalnym rozwiązaniem jest przedłużenie tego, z czym mamy do czynienia – dodał.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Jakie wyzwania dla akcji? Co z akcjami. Surowce

  Prognozy na drugi kwartał: Wyzwania dla akcji

  obostrzenia zostaną przedłużone

  Rada Medyczna rekomenduje przedłużenie obostrzeń