w

Minister Zdrowia chce, aby obostrzenia zostały jeszcze dłużej

Czy obecne obostrzenia zostaną przedłużone?

Minister zdrowia sądzi, że przedłużenie obecnych restrykcji to jedyna sensowna opcja w aktualnej sytuacji. Szczegóły mają zostać omówione w środę 7 kwietnia o godzinie 10:00. Zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, gdzie zapadnie konkretna decyzja.

 • Adam Niedzielski przyznał, że w jego ocenie, najlepszą decyzją ws. obowiązujących obecnie obostrzeń, będzie ich przedłużenie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
 • Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach, to z mojego punktu widzenia najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń, ale będziemy dokładnie rozmawiali o tym jutro o godz. 10:00 pod przewodnictwem premiera – przyznał na antenie Polsat News szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dodał, sytuacja w szpitalach jest bardzo trudna, a w grupie najbardziej dotkniętych regionów znalazły się: Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Małopolska i Podkarpacie.

Uważam, że na tę chwilę żadnych luzowań nie powinno być wprowadzonych – dodał minister zdrowia.

 • Równocześnie podkreślił, że jako pierwsze otwierane będą żłobki i przedszkola. Razem z ich otwarciem przywrócona powinna zostać nauka w klasach I-III. To są absolutne priorytety – dodał.

Regionalizacja obostrzeń?

Minister Niedzielski był również pytany, czy powrót do regionalizacji obostrzeń jest możliwy. Odpowiedział, że na razie nie ma do tego przestrzeni.

 • Na razie chyba najbardziej sensownym i racjonalnym rozwiązaniem jest przedłużenie tego, z czym mamy do czynienia – dodał.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jakie wyzwania dla akcji? Co z akcjami. Surowce

  Prognozy na drugi kwartał: Wyzwania dla akcji

  obostrzenia zostaną przedłużone

  Rada Medyczna rekomenduje przedłużenie obostrzeń