w

Minister zdrowia: nigdy nie wrócimy do świata sprzed pandemii

Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z TVN24.

  • Minister mówił też o tym, że był zaskoczony słowami prof. Horbana, że ma wiele obaw w związku z okresem świątecznym i że dziś “wystarczy pretekst – a takim byłyby ostrzejsze restrykcje – żeby ulice zapełniły się protestującymi”.

Nastrój społeczny jest dziś taki, że wystarczy pretekst – a takim byłyby ostrzejsze restrykcje – żeby ulice zapełniły się protestującymi. Wtedy tracimy kontrolę nad tym, kto i kiedy się zaraża – kontynuował Niedzielski, wyjaśniając, że “ludzie są sfrustrowani”.

Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy – powiedział Niedzielski dziennikarzom TVN24

  • Minister zdrowia wyznał też w rozmowie z dziennikarzami TVN24, że “boi się” nadchodzących świąt wielkanocnych, przede wszystkim “tego, że ludzie ruszą w odwiedziny do rodzin, do osób, których dawno nie widzieli”.

Stwierdził, że nie ma żadnej pewności, że wprowadzenie zakazu przemieszczania się byłoby powodem, dla którego ludzie zostaliby w domach. – Uważam, że większy powód to jest ponad 600 zgonów dziennie – ocenił

Źródło: tvn24.pl

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Latający potwór spaghetti. Restauracja otwarta. Przebranżowienie

Kolejne przebranżowienie. Lokal stał się Świątynią Latającego Potwora Spaghetti

Branża turystyczna załamana. Przedsiębiorcy liczą na otwarcie w maju

Branża turystyczna: Rok 2021 jest stracony