w

Minister zdrowia: nigdy nie wrócimy do świata sprzed pandemii

Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z TVN24.

 • Minister mówił też o tym, że był zaskoczony słowami prof. Horbana, że ma wiele obaw w związku z okresem świątecznym i że dziś „wystarczy pretekst – a takim byłyby ostrzejsze restrykcje – żeby ulice zapełniły się protestującymi”.

Nastrój społeczny jest dziś taki, że wystarczy pretekst – a takim byłyby ostrzejsze restrykcje – żeby ulice zapełniły się protestującymi. Wtedy tracimy kontrolę nad tym, kto i kiedy się zaraża – kontynuował Niedzielski, wyjaśniając, że „ludzie są sfrustrowani”.

Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy – powiedział Niedzielski dziennikarzom TVN24

 • Minister zdrowia wyznał też w rozmowie z dziennikarzami TVN24, że „boi się” nadchodzących świąt wielkanocnych, przede wszystkim „tego, że ludzie ruszą w odwiedziny do rodzin, do osób, których dawno nie widzieli”.

Stwierdził, że nie ma żadnej pewności, że wprowadzenie zakazu przemieszczania się byłoby powodem, dla którego ludzie zostaliby w domach. – Uważam, że większy powód to jest ponad 600 zgonów dziennie – ocenił

Źródło: tvn24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Latający potwór spaghetti. Restauracja otwarta. Przebranżowienie

  Kolejne przebranżowienie. Lokal stał się Świątynią Latającego Potwora Spaghetti

  Branża turystyczna załamana. Przedsiębiorcy liczą na otwarcie w maju

  Branża turystyczna: Rok 2021 jest stracony