w , ,

Minister Zdrowia rekomenduje duszenie gospodarki do 17 stycznia

Adam Niedzielski, minister zdrowia, przekazał w trakcie konferencji prasowej, że rekomenduje utrzymanie obecnych obostrzeń do 17 stycznia.

  • Niestety widmo trzeciej fali epidemii COVID-19 jest bardzo realne, obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej może być bardzo duże. Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych, które dotyczą okresu ferii, by uniknąć trzeciej fali epidemii koronawirusa.

Niedzielski odpowiadał na pytania mediów po zakończeniu spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W BBN-ie prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk i szef resortu zdrowia rozmawiali o Narodowej Strategii Szczepień.

  • Jeśli ta trzecia fala koronawirusa rozpoczęłaby się z tego poziomu zakażeń, który obecnie notujemy – to według niego już po wynikach „tydzień do tygodnia” widać, że „tempo malenia” nie jest już takie duże jak w drugiej części listopada.
  • Obecnie mamy około 10 tys. zakażeń dziennie więc jeżeli trzecia fala wystartowałaby z tego poziomu, to możemy się spodziewać bardzo dużej eskalacji i obciążenia sytemu opieki zdrowotnej.
  • Żeby uniknąć scenariusza, kiedy w lutym nie będziemy mieli jeszcze efektu populacyjnego zaszczepienia (przeciwko koronawirusowi – przyp. RMF FM) i żeby uniknąć tej trzeciej fali, rozmawialiśmy o tym, żeby obostrzenia i skala samoograniczenia pozostała co najmniej na tym samym poziomie na kolejne okresy.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego dodał, że prezydent udziela pełnego wsparcia dla działań rządu.

RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DO ILU SPADNIE CENA CDPROJECT? Spółka wtapia 20 mld zł na giełdzie

DO ILU SPADNIE CENA CDPROJECT? Spółka wtapia 20 mld zł na giełdzie

Elektorzy zdecydowali. Oficjalnie Joe Biden został wybrany 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych

Elektorzy zdecydowali. Oficjalnie Joe Biden został wybrany 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych