w

Minister zdrowia zapowiedział powrót obostrzeń. Podał konkretny próg

Lato mija, a w Polsce powoli zaczyna się dziać. Od kilku tygodni słyszymy z każdej strony, że wariant Delta jest w naszym kraju coraz bardziej powszechny i stanowi realne zagrożenie. Minister zdrowia powiedział, że jego udział stanowi już 80 proc. wszystkich zakażeń.

Z wielu wypowiedzi wynika również, że musimy być przygotowani na ewentualny powrót obostrzeń pandemicznych. Rząd nie odpuszcza – jesień może być kolejnym lockdownem, który znowu będzie sprawiał wszystkim wiele problemów.

  • Adam Niedzielski zapowiedział, że w pierwszej kolejności obostrzeniami będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia. Zakazów nie będzie, dopóki zakażenia nie przekroczą 1000 na dobę – powiedział minister zdrowia.

W obecnej chwili liczba zakażeń nie przekracza nawet dwustu. Jednak w momencie, kiedy minie lato, bardzo łatwo możemy zbliżyć się do tysiąca, który ma być rzekomo pułapem wprowadzania pierwszych obostrzeń.

Liczba zakażonych zdecydowanie rośnie. Dynamika tydzień do tygodnia przekracza już 20 proc. W kolejnych tygodniach, pod koniec sierpnia, na początku września będziemy mieli przyspieszenie, a liczba zakażonych może zbliżać się do 1 tys., a nawet go przekraczać – powiedział minister zdrowia.

Fot: Adam Niedzielski/ Kancelaria Premiera/ Wikimedia commons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polski ład. Jesteś sam? Kredyt bez wkładu własnego Ci nie przysługuje!

Polski ład. Jesteś sam? Kredyt bez wkładu własnego Ci nie przysługuje!

Sondaż: Polacy negatywnie nastawieni do zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie

Sondaż: Polacy negatywnie nastawieni do zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie