w

Ministerstwo zdrowia grozi czwartą falą koronawirusa. Wiceminister Kraska alarmuje

fot: Ministerstwo Zdrowia/ Wikimedia commons

Waldemar Kraska ostrzega przed czwartą falą

Po długim okresie blokad, rząd w końcu poluzował obostrzenia epidemiczne. Nadszedł ogromny spadek zachorowalności, również coraz większa liczba Polaków jest zaszczepiona.. Gospodarka może wracać na „dobre tory”… Jednak nie minęło wiele czasu, a rządowi eksperci mówią o kolejnej fali koronawirusa.

  • Waldemar Kraska na antenie Radia ZET przekazał, że po każdym szczycie pandemii przychodzi spadek zakażeń. – Ludzie myślą, że koronawirusa już nie ma. To jest bardzo niepokojące, ponieważ wiele osób jest również niechętnych do szczepienia. Planujemy wprowadzić punkty szczepień przy imprezach masowych – przekazał wiceminister zdrowia.

Polityk odniósł się także do ewentualnej czwartej fali koronawirusa.

– Obawiam się tego. Sygnały, które dochodzą do nas z Wielkiej Brytanii (wzór dla Polski pod względem liczby osób zaszczepionych), są niepokojące. Nowych pacjentów chorych na COVID-19 również i tam przybywa – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Waldemar Kraska na antenie rozgłośni dodał również, ze rząd ostrożnie podchodzi do tematu luzowania obostrzeń. Jak wyjaśnił, zbyt szybkie zniesienie restrykcji, może doprowadzić do skoku w liczbie nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CD Projekt zmierzy się z kolejnymi problemami! Brytyjski fundusz chce dymisji zarządu

CD Projekt zmierzy się z kolejnymi problemami! Brytyjski fundusz chce dymisji zarządu

Kopalnia Turów. Ogromne konsekwencje dla Polski? Czesi chcą 5 milionów euro dziennie!

Kopalnia Turów. Ogromne konsekwencje dla Polski. Czesi chcą 5 milionów euro dziennie!