w

Ministerstwo zdrowia grozi czwartą falą koronawirusa. Wiceminister Kraska alarmuje

fot: Ministerstwo Zdrowia/ Wikimedia commons

Waldemar Kraska ostrzega przed czwartą falą

Po długim okresie blokad, rząd w końcu poluzował obostrzenia epidemiczne. Nadszedł ogromny spadek zachorowalności, również coraz większa liczba Polaków jest zaszczepiona.. Gospodarka może wracać na “dobre tory”… Jednak nie minęło wiele czasu, a rządowi eksperci mówią o kolejnej fali koronawirusa.

  • Waldemar Kraska na antenie Radia ZET przekazał, że po każdym szczycie pandemii przychodzi spadek zakażeń. – Ludzie myślą, że koronawirusa już nie ma. To jest bardzo niepokojące, ponieważ wiele osób jest również niechętnych do szczepienia. Planujemy wprowadzić punkty szczepień przy imprezach masowych – przekazał wiceminister zdrowia.

Polityk odniósł się także do ewentualnej czwartej fali koronawirusa.

– Obawiam się tego. Sygnały, które dochodzą do nas z Wielkiej Brytanii (wzór dla Polski pod względem liczby osób zaszczepionych), są niepokojące. Nowych pacjentów chorych na COVID-19 również i tam przybywa – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Waldemar Kraska na antenie rozgłośni dodał również, ze rząd ostrożnie podchodzi do tematu luzowania obostrzeń. Jak wyjaśnił, zbyt szybkie zniesienie restrykcji, może doprowadzić do skoku w liczbie nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

CD Projekt zmierzy się z kolejnymi problemami! Brytyjski fundusz chce dymisji zarządu

CD Projekt zmierzy się z kolejnymi problemami! Brytyjski fundusz chce dymisji zarządu

Donald Trump atakuje Bitcoina! Były prezydent USA mówi, że BTC to SCAM

Donald Trump atakuje Bitcoina! Były prezydent USA mówi, że BTC to SCAM