w

Ministerstwo Zdrowia: mamy początek trzeciej fali. LOCKDOWN Z KARTONU

Początek trzeciej fali?

Już od kilku dni dochodzą do nas głosy o rzekomej trzeciej fali, najpierw Minister Zdrowia, później Horban, a teraz Wojciech Andrusiewicz.

  • Kiedy porównujemy dane tydzień do tygodnia, widzimy trend 20 proc. wzrostu – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Jego zdaniem obserwujemy w Polsce początek trzeciej fali koronawirusa.

Trzecia fala to wynik naszej mobilności – powiedział rzecznik resortu zdrowia. Jego zdaniem w najbliższych dniach możemy obserwować jeszcze większy wzrost zakażeń.

  • Resort zdrowia odniósł się również do zarzutu, że Polska wykonuje za mało testów przeciw COVID-19. Wojciech Andrusiewicz zwrócił uwagę, że obecnie dzienna liczba testów to około 50 tysięcy, kiedy wcześniej była na poziomie 30 tys. – Liczba wykonywanych testów nie zależy od ministerstwa zdrowia – powiedział rzecznik ministerstwa.
  • Zwrócił uwagę, że wiele osób z uznaniem patrzyła na projekt powszechnego testowania na Słowacji, gdzie dziś sytuacja epidemiczna jest bardzo trudna. Jego zdaniem strategia testowania przyjęta przez polski rząd jest skuteczna, a Polska jest w stanie wykonywać dziennie nawet 80 tys. testów.

W czwartek z kolei poinformowano o 9 073 nowych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

“Tata maty” odmawia przyjęcia tytułu profesora z rąk prezydenta – Marcin Matczak nie chce tracić wiarygodności

„Tata maty” odmawia przyjęcia tytułu profesora z rąk prezydenta – Marcin Matczak nie chce tracić wiarygodności

GUS: nowe dane o sprzedaży. Wyniki gorsze od oczekiwań

GUS: nowe dane o sprzedaży. Wyniki gorsze od oczekiwań