w

Ministerstwo zdrowia: Nie będzie żadnych obostrzeń, nikogo na to nie stać

Nie będzie żadnych obostrzeń:

Nie planujemy obostrzeń związanych z COVID-19, które dotyczyłyby gospodarki. Myślę, że w tej chwili żadnego kraju w Europie na to nie stać. Jeżeli będziemy reagowali, to oczywiście punktowo – powiedział wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski jest tego samego zdania, w wywiadzie dla środowego
„Dziennik Gazeta Prawna” powiedział, że „na dziś nie będzie żadnych obostrzeń. Na pewno nie zamkniemy szkół”.

To nie wynika z różnic w podejściu społecznym, tylko z charakteru pandemii. Rozwój IV fali jest inny – nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale – dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne – powiedział Niedzielski w rozmowie z „DGP”.

– Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia – powiedział minister zdrowia.

  • Narracja jest niezwykle ciekawa, ponieważ dzisiaj ujawniono również, że przekroczyliśmy w Polsce ponad 2 tys. dziennych zakażeń. Mowa o 2085 przypadkach.

Grypa, a koronawirus:

Adam Niedzielski przyznał także, że koronawirus zostanie na stałe z nami, ale w pewnym momencie zmniejszy się jego szkodliwość. Uznał, że „koniec będzie wtedy, kiedy będziemy mogli oszacować, iż śmiertelność związana z koronawirusem, zakażalność i inne parametry są na poziomie grypy”.

– Chociaż mamy ponad 100 tys. zachorowań na grypę tygodniowo, a na COVID-19 – 8 tys., to zgonów z powodu grypy jest o wiele, wiele mniej” – powiedział minister zdrowia w środowym „DGP”.


ŹRÓDŁO: PAP


Fot: Adam Niedzielski/ Kancelaria Premiera/ Wikimedia commons.


Zobacz także: Spis Powszechny: Do sieci wyciekła masa e-maili Polaków, którzy brali w nim udział

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PGNiG: Kolejny wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony

PGNiG: Kolejny wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony

Tajemniczy dysonans na rynku akcji - prognozy Saxo na IV kw.

Tajemniczy dysonans na rynku akcji – prognozy Saxo na IV kw.