w

Największa giełda kryptowalut Binance przedmiotem dochodzenia IRS i Departamentu Sprawiedliwości

Według doniesień Bloomberga, giełda kryptowalutowa Binance jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykański urząd skarbowy oraz Departament Sprawiedliwości. Dokładny przedmiot dochodzenia nie został potwierdzony.

Traktujemy nasze zobowiązania prawne bardzo poważnie i współpracujemy z organami regulacyjnymi oraz organami ścigania – napisała firma w oświadczeniu na Twitterze.

Wiadomość ta skróciła bardzo odbicie bitcoina (BTC-USD), który obecnie spadł poniżej $49K.

  • Pod względem wolumenu Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie, ale w zeszłym roku zamknęła się dla użytkowników z USA, przenosząc ich do Binance.US.

Minuty po tym, jak raport Bloomberga stał się publiczny, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zatweetował: „Tak wiele strachu, niepewności, wątpliwości dzisiaj. To ból dla niektórych, okazja dla innych.” Ta wiadomość była podobna do tej, którą wydał w następstwie raportu Bloomberga CFTC w marcu.

  • Chwilę później odpowiedział, że tytuł newsa jest kiepski (może wprowadzać w błąd) – ” Artykuł sam w sobie nie jest taki zły (ale kto to czyta) – dodał”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Milion dolarów za szczepienie. Gubernator stanu Ohio organizuje loterię

Milion dolarów za szczepienie. Gubernator stanu Ohio organizuje loterię

Inflacyjna karuzela? Polski rząd zapowiada, że nie będzie oszczędzał

Inflacyjna karuzela? Polski rząd zapowiada, że nie będzie oszczędzał