w ,

Narodowa kwarantanna. Zamknięte zajęcia sportowe… on-line- w tym szachowe.

KIEDY COŚ PÓJDZIE NIE TAK

Zgodnie z rozporządzeniem z 21 grudnia 2020 r. od 28 grudnia do 17 stycznia prowadzenie przez przedsiębiorców działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne tylko dla sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

  • Problem w tym, że dział 93 PKD jest bardzo szeroki. Obejmuje nie tylko obsługę stoków, czy parki rozrywki, ale także działalność klubów sportowych amatorskich, np. szachowych, działalność centrów fitness, a nawet działalność związaną z organizowaniem wydarzeń sportowych.
  • W efekcie, rząd zamyka stoki dla amatorów, ale także grupowe zajęcia on-line: szachowe, fitness czy jogę. Zabronione jest też organizowanie zawodów on-line.

Fitness, joga, wyścigi kolarskie online, nawet turnieje szachowe organizowane na platformach typu chess.com- zgodnie z nowym rozporządzeniem wszystkie te aktywności będą zakazane- podaje prawo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Premier Mateusz Morawiecki przyznał się do błędu ws. zakazu wychodzenia z domów w noc sylwestrową

Premier Mateusz Morawiecki przyznał się do błędu ws. zakazu wychodzenia z domów w noc sylwestrową

Od 28 grudnia kwarantanna narodowa – takie będą zasady

Od 28 grudnia kwarantanna narodowa – takie będą zasady