w

NBP z nagrodą za najlepiej zarządzany bank centralny w Europie

NBP z nagrodą za najlepiej zarządzany bank centralny?

Narodowy Bank Polski został wyróżniony nagrodą „Najlepiej zarządzany bank centralny w Europie w 2021 roku”, przyznaną przez magazyn Capital Finance International.

„NBP pod kierownictwem prof. Adama Glapińskiego zareagował na pandemię w szybki sposób, zabezpieczając polską gospodarkę przed najgorszym scenariuszem głębokiej recesji i wysokiego bezrobocia” – napisano w uzasadnieniu nagrody na stronie CFi.co.

Jak dodano, pozytywne opinie na temat komunikacji banku, jego działań i zarządzania przez prezesa Glapińskiego sformułowały Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

To międzynarodowe wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem słuszności decyzji podejmowanych przez NBP w trudnym czasie pandemii COVID-19 – prof. Adam Glapiński, Prezes NBP

  • Jak napisano na stronie CFI.co, to prezes NBP jako pierwszy zasygnalizował potrzebę obniżenia stóp procentowych, a obniżając główną stopę procentową do 0,1 proc. NBP uruchomił także największy wśród gospodarek wschodzących program skupu aktywów, co było ogromnym krokiem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podatki nie mogą służyć tylko silnym

„Podatki nie mogą służyć tylko silnym”. Premier na łamach francuskiego dziennika

Za swój żart dotyczący zmiany nazwy z Volkswagen na Voltswagen niemiecki producent podpadł nie tylko klientom, ale i amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych. Właśnie wszczęła ona oficjalne śledztwo w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie Volkswagena… żart na prima aprilis zaszkodził akcjonariuszom?