w

Nie 500, a 700 plus. Ministerstwo finansów gotowe na zmiany

700 plus? „Pieniądze by się znalazły”

Minister finansów Tadeusz Kościński przekonuje, że Polskę wciąż stać jest na finansowanie programów socjalnych. Mało tego, jak przyznał, gdyby była taka potrzeba, to znalazłyby się pieniądze na podniesienie 500 plus.

  • Szef polskich finansów zapewnia, że sytuacja państwa jest dobra. W rozmowie z Polsat News podkreślił, że ważne jest, aby programy socjalne jak 500+, 13 czy 14 emerytura wciąż były finansowane.

Polskę stać na programy socjalne. To poważne wydatki, ale te pieniądze wrócą na rynek. Ważne byśmy nie obniżali liczby pieniędzy, które trafiają do konsumentów. Jeśli będą kupować, sklepy będą miały obroty, zapłacą więc podatki – wyjaśniał minister Kościński.

Waloryzacja nie zrujnowałaby polskich finansów?

Tadeusz Kościński pytany o podniesienie kwoty w ramach programu „Rodzina 500 plus” z 500 zł do 700 zł, przyznał, że taka zmiana nie zrujnowałaby polskich finansów.

Na 700+ pieniądze by się znalazły, ale zawsze kosztem czegoś. Tak długo, jak nie podniesiemy podatków, a nie mamy takich planów, trzeba byłoby komuś zabrać, aby innemu dać. To nie są kwoty, które zrujnują budżet, ale utrudnią działanie w innych celach – mówił na antenie Polsat News.

  • Minister finansów zapewniał, że nie robiłby problemów i zrobiłby wszystko, aby taką prośbę spełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy ceny surowców urosną? Ceny ropy. Ropa czy urośnie. Złoto kurs. Srebro czy urośnie. Contango

Prognozy na drugi kwartał: Ceny surowców jeszcze wyżej?

Latający potwór spaghetti. Restauracja otwarta. Przebranżowienie

Kolejne przebranżowienie. Lokal stał się Świątynią Latającego Potwora Spaghetti