w

Nie żyje Michał Marusik – prezes KNP, europoseł, działacz wolnościowy. Miał 69 lat

marusik nie zyje

W dniu dzisiejszym zmarł Michał Marusik – polityk, prezes Kongresu Nowej Prawicy w latach 2015-2017, europoseł w latach 2014-2019, działacz Unii Polityki Realnej, uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej w latach 80′, jeden z najwierniejszych i oddanych polityków Janusza Korwin-Mikkego.

Gdański radny Prawa i Sprawiedliwości – Przemysław Majewski, poinformował dziś o jego śmierci w mediach społecznościowych. Informacja została również podana na oficjalnym Twitterze polityka.

image 49
Informacja od radnego Majewskiego
image 50
Informacja z Twittera

Michał Marusik był jednym z najbardziej ideowych działaczy politycznych prawicy wolnorynkowej. Popularne stało się w internecie wypowiedziane przez niego hasło “ani kropli dziegciu”, które symbolizowało niechęć wobec zgniłych kompromisów politycznych.

Po odejściu Korwina z KNP w styczniu 2015 roku, które było odpowiedzią na jego odwołanie ze stanowiska prezesa partii, Marusik przejął funkcję prezesa Kongresu Nowej Prawicy. W 2017 roku funkcję objął Stanisław Żółtek – również wieloletni działacz środowiska Korwin-Mikkego, kandydat na prezydenta Polski 2020 roku.

Wszyscy będziemy pamiętać Michała Marusika jako pracowitego człowieka z zasadami, który latami budował wraz innymi działaczami środowisko wolnościowe. Zawdzięczamy mu wkład w szerzenie myśli wolnorynkowej w polskiej polityce i życiu społecznym.

Świeć Panie nad jego duszą.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kosciol negatywnie

Blisko połowa Polaków negatywnie ocenia kościół. Najgorszy wynik od 1993 roku!

janusz tracz

Dziś urodziny świętuje Dariusz Kowalski – odtwórca roli JANUSZA TRACZA w Plebanii!