w

Nie żyje Michał Marusik – prezes KNP, europoseł, działacz wolnościowy. Miał 69 lat

marusik nie zyje

W dniu dzisiejszym zmarł Michał Marusik – polityk, prezes Kongresu Nowej Prawicy w latach 2015-2017, europoseł w latach 2014-2019, działacz Unii Polityki Realnej, uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej w latach 80′, jeden z najwierniejszych i oddanych polityków Janusza Korwin-Mikkego.

Gdański radny Prawa i Sprawiedliwości – Przemysław Majewski, poinformował dziś o jego śmierci w mediach społecznościowych. Informacja została również podana na oficjalnym Twitterze polityka.

image 49
Informacja od radnego Majewskiego
image 50
Informacja z Twittera

Michał Marusik był jednym z najbardziej ideowych działaczy politycznych prawicy wolnorynkowej. Popularne stało się w internecie wypowiedziane przez niego hasło “ani kropli dziegciu”, które symbolizowało niechęć wobec zgniłych kompromisów politycznych.

Po odejściu Korwina z KNP w styczniu 2015 roku, które było odpowiedzią na jego odwołanie ze stanowiska prezesa partii, Marusik przejął funkcję prezesa Kongresu Nowej Prawicy. W 2017 roku funkcję objął Stanisław Żółtek – również wieloletni działacz środowiska Korwin-Mikkego, kandydat na prezydenta Polski 2020 roku.

Wszyscy będziemy pamiętać Michała Marusika jako pracowitego człowieka z zasadami, który latami budował wraz innymi działaczami środowisko wolnościowe. Zawdzięczamy mu wkład w szerzenie myśli wolnorynkowej w polskiej polityce i życiu społecznym.

Świeć Panie nad jego duszą.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

kosciol negatywnie

Blisko połowa Polaków negatywnie ocenia kościół. Najgorszy wynik od 1993 roku!

janusz tracz

Dziś urodziny świętuje Dariusz Kowalski – odtwórca roli JANUSZA TRACZA w Plebanii!