w , ,

Niedziela 6 grudnia 2020 roku będzie handlowa! PiS ulżył Polakom!

niedziela handlowa zakupy scaled
niedziela handlowa zakupy
Źródło: wp.pl

Z projektu nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem COVID-19, chorobom zakaźnym oraz sytuacjom kryzysowym nimi wywołanych wynika, niedziela 6 grudnia 2020 roku ma być wolna od zakazu handlu. Aktualnie projekt czeka na przyjęcie przez Radę Ministrów.

Informację o rozważeniu dodatkowej, handlowej niedzieli w grudniu, przekazał w zeszłym tygodniu wicepremier Jarosław Gowin. Jako, że zgodnie z wcześniej uchwalonymi przepisami, 13 i 20 grudnia są niedzielami, w których Polacy mogą zrobić zakupy, wybrano termin 6 grudnia, by ułatwić możliwość zrobienia zakupów świątecznych.

Projektowana zmiana ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadza epizodyczne rozwiązanie polegające na zniesieniu zakazu handlu […] w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych – napisano w uzasadnieniu projektu

Dziękujemy kapitan państwo!

z12619698P
Źródło: gazeta.pl

Choć rząd tak głęboko przejęty jest epidemią koronawirusa, że zamyka ludziom biznesy (fitness, siłownie, restauracje, bary), postanowił w sprawie robienia zakupów pójść obywatelom na rękę i pozwolić chodzić im po sklepach aż w trzy niedziele w miesiącu. Gwiazdka tuż tuż, rodzinie trzeba kupić prezenty, a składniki do potraw wigilijnych gdzieś kupić.

Niedawno rząd ulżył galeriom handlowym, potem właścicielom stoków narciarskich, a teraz ułatwił robienie zakupów. Co jednak z ludźmi, którzy chcieliby zadbać o swoją kondycję różnymi ćwiczeniami? Zostaje im tylko bieganie, bo baseny, centra fitness i siłownie nadal są zamknięte. Biegania jeszcze rząd nie zakazał.

Po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość bawi się ludźmi, faworyzując prawnie jedne grupy społeczne, ignorując inne. Uzurpuje sobie prawo do decydowania za nas, co możemy w wolnym czasie robić, a czego nam nie wolno (dla naszego dobra!). Możemy w wolny dzień lub czas od pracy wyjść do galerii lub marketu by kupić niezbędne rzeczy, ale do pubu spotkać się ze znajomymi, wypić lub zjeść już nie.

Radujmy się jednak, że rząd nam dał trzy niedziele do wyboru na zrobienie zakupów! Dobry Pan i władca pozwolił robić zakupy, a mógł nas całkiem zamknąć w domach. Dziękujemy naczelniku Kaczyński!

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Rząd otworzył stoki narciarskie ciekawe dla kogo? Chyba dla prezydenta przecież hotele dalej nie mogą przyjmować gości, więc z czego maja się utrzymać te stoki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Screenshot 7 2

Prezydent Chin gratuluje Bidenowi zwycięstwa

kaczynski naczelnik sejm

Prezes wydał rozkaz. Zakazu sprzedaży alkoholu po 19:00 nie będzie