w

Niedziela Wielkanocna: Prawie 4 tysiące mandatów za brak maseczek

Prawie 4 tys. mandatów za brak maseczek. Policja nie odpuszcza.

Policjanci za brak maseczki nałożyli w niedzielę 3790 mandatów, skierowali 442 wnioski o ukaranie do sądu i pouczyli 2665 osób.

  • Od początku działań nałożyli ponad 406 tys. takich mandatów – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
  • Rzecznik Policji podał, że funkcjonariusze dotąd przeprowadzili 3,6 mln kontroli mających na celu sprawdzenie, czy przestrzegane są wprowadzane zakazy, nakazy i ograniczenia.

Cały czas apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę. […] Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, a z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karania – podkreślił insp. Ciarka.

  • W niedzielę skontrolowano również 2015 środków transportu publicznego pod kątem limitu pasażerów i noszenia maseczek, a także 3821 obiektów handlowych oraz 96 miejsc organizacji wesel i 74 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki.
  • Również tylko wczoraj funkcjonariusze skontrolowali 388 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 756 restauracje i 748 kluby fitness i siłownie – wskazał rzecznik KGP.
  • Do codziennych zadań związanych z COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys policjantów – podał rzecznik KGP.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Branża turystyczna załamana. Przedsiębiorcy liczą na otwarcie w maju

Branża turystyczna: Rok 2021 jest stracony

Wielka Brytania - luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte? Czy można iść do fryzjera?

Wielka Brytania: W przyszłym tygodniu kolejny etap luzowania obostrzeń