w

Niedzielski: Czwarta fala pandemii będzie inna niż dotychczasowe

Czwarta fala pandemii będzie inna niż dotychczasowe. Najgorszy scenariusz mówi o zachorowaniach w przedziale 10-15 tys. dziennie. W Europie widać, że zakażenia nie przekładają się w takim stopniu, jak poprzednio na hospitalizację – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister wyraził przekonanie, że czwarta fala pandemii będzie zupełnie inna niż dotychczasowe. – Najgorszy scenariusz, jaki w tej chwili analizowaliśmy to zachorowania w przedziale 10–15 tys., czyli o połowę mniej niż było w szczytach drugiej i trzeciej fali – powiedział szef MZ. – To co obserwujemy w Europie, to fakt, że te zakażenia nie przekładają się w takim stopniu jak poprzednio na hospitalizację – dodał.

Wskazał, że bazowy scenariusz który jest przyjmowany zakłada, iż od września dzieci wrócą normalnie do nauki. – Sytuację zawsze analizujemy w zależności od tego, jakie będzie tempo rozwoju pandemii – przypomniał. – Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że scenariusz powrotu dzieci do szkół to scenariusz, który będzie realizowany z bardzo wysokim prawdopodobieństwem. Inne scenariusze są naprawdę bardzo nisko prawdopodobne – dodał.

ŹRÓDŁO: PAP

Fot: Kancelaria Premiera/ Wikimedia commons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS podał dane z rynku pracy. Ilość zarejestrowanych bezrobotnych poniżej miliona!

GUS podał dane z rynku pracy. Ilość zarejestrowanych bezrobotnych poniżej miliona!

Rekord zgonów w Polsce. Do połowy lipca zmarło 60 tys. osób więcej niż rok temu!

Rekord zgonów w Polsce. Do połowy lipca zmarło 60 tys. osób więcej niż rok temu!