w

Niedzielski i obostrzenia: święta wielkanocne będą takie jak rok temu

Minister Zdrowia: Święta wielkanocne w domu?

Minister Zdrowia był gościem w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Niedzielski był pytany o kwestie dotyczące obostrzeń i ich ewentualnych luzowań. Jak podkreślił, analizowane są różne warianty i scenariusze, ale „na razie żadna decyzja nie została podjęta”.

  • Dopytywany o propozycje powiatowego zasięgu wprowadzania obostrzeń, minister zdrowia ocenił, że przy tak dużej skali zachorowań w całym kraju różnicowanie tego na poziomie powiatów jest z jego punktu widzenia „nieuzasadnione”.

W rozmowie została poruszona również kwestia tegorocznych świąt wielkanocnych, które przypadają na pierwsze dni kwietnia. Niedzielski został spytany, czy święta, będą takie jak rok temu – spędzimy je w domu.

  • Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą – odpowiedział.

Minister Zdrowia podkreślał, że priorytetem jest powrót do nauki stacjonarnej w szkołach uczniów klas starszych. „To są decyzje, które będziemy podejmowali w pierwszej kolejności, właśnie pewnie w perspektywie poświątecznej – wyjaśnił.”

  • Dodał również, że jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy po apogeum trzeciej fali, to „będziemy przywracali wszystkie działalności”.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tym razem będzie inaczej…  Hiszpańskie Baleary wywłaszczyły właścicieli domów

Tym razem będzie inaczej… Hiszpańskie Baleary wywłaszczyły właścicieli domów

Kolejne obostrzenia? Piotr Müller nie wyklucza

Kolejne obostrzenia? Piotr Müller nie wyklucza