w

Niedzielski i obostrzenia: święta wielkanocne będą takie jak rok temu

Minister Zdrowia: Święta wielkanocne w domu?

Minister Zdrowia był gościem w programie “Tłit” Wirtualnej Polski. Niedzielski był pytany o kwestie dotyczące obostrzeń i ich ewentualnych luzowań. Jak podkreślił, analizowane są różne warianty i scenariusze, ale “na razie żadna decyzja nie została podjęta”.

  • Dopytywany o propozycje powiatowego zasięgu wprowadzania obostrzeń, minister zdrowia ocenił, że przy tak dużej skali zachorowań w całym kraju różnicowanie tego na poziomie powiatów jest z jego punktu widzenia “nieuzasadnione”.

W rozmowie została poruszona również kwestia tegorocznych świąt wielkanocnych, które przypadają na pierwsze dni kwietnia. Niedzielski został spytany, czy święta, będą takie jak rok temu – spędzimy je w domu.

  • Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą – odpowiedział.

Minister Zdrowia podkreślał, że priorytetem jest powrót do nauki stacjonarnej w szkołach uczniów klas starszych. “To są decyzje, które będziemy podejmowali w pierwszej kolejności, właśnie pewnie w perspektywie poświątecznej – wyjaśnił.”

  • Dodał również, że jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy po apogeum trzeciej fali, to “będziemy przywracali wszystkie działalności”.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Tym razem będzie inaczej…  Hiszpańskie Baleary wywłaszczyły właścicieli domów

Tym razem będzie inaczej… Hiszpańskie Baleary wywłaszczyły właścicieli domów

Kolejne obostrzenia? Piotr Müller nie wyklucza