w

Niemal 43% Polaków uważa, że rząd panuje nad pandemią

Czy rząd panuje nad pandemią?

Mogłoby się wydawać, iż większość Polaków uważa, że rząd kompletnie sobie nie radzi – protesty, liczne negatywne opinie w sprawie obostrzeń itd. Z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika jednak zupełnie inaczej. Niemal 43% respondentów uważa, że wszystko jest pod kontrolą, skuteczność obostrzeń dobrze oceniło prawie 50 proc. badanych.

Uczestników badania zapytano o to, w jakim stopniu rząd panuje nad epidemią koronawirusa w Polsce.

  • Niemal połowa badanych odpowiedziała że, polski rząd nie radzi sobie z sytuacją epidemiczną (30,3 proc. dla odpowiedzi „raczej nie panuje” i 18,8 proc. dla „zdecydowanie nie panuje”).
  • Z kolei, 33,3 % respondentów oceniło, że rząd „raczej panuje” nad sytuacją, 9,4% osób udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie panuje”.

Ocena obostrzeń epidemicznych

Uczestników badania dla RMF FM i „DGP” zapytano też o ocenę skuteczności obostrzeń wprowadzonych w Polsce w związku z epidemią. 

  • Skuteczność obostrzeń dobrze oceniło niemal 50 proc. badanych (6,7 proc. wskazań dla odpowiedzi zdecydowanie dobrze i 41,5 proc. dla „raczej dobrze”).
  • Prawie 40 proc. respondentów jest przeciwnego zdania (27 proc. wskazań dla odpowiedzi „raczej źle” i 12,6 proc. dla „zdecydowanie źle).

Wśród krytyków skuteczności obostrzeń przeważają osoby w wieku 18-29 lat (75 proc. ocen negatywnych). Dobrze ocenia je ponad połowa respondentów w wieku 50-59 lat (57 proc.). Z kolei, w grupie osób w wieku 60-69 lat wskazania pozytywne stanowią 64 proc.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Świat się nie wali, bo rząd panuje…
    tylko mało kto ogarnia, że gdyby rząd nic nie robił, to by się świat też nie walił, a nawet by było lepiej dla gospodarki i służby zdrowia, bo nikt by nie leczył serca na telefon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOCKDOWN Z KARTONU: niespodziewanie rząd zezwala na otwarcie kasyn

LOCKDOWN Z KARTONU: niespodziewanie rząd zezwala na otwarcie kasyn

Ruszył licznik strat lockdownowych. Do ilu dobije?

Ruszył licznik strat lockdownowych. Do ilu dobije?