w

Nowy Ład: Nie będzie podwyższenia kwoty wolnej do 30 tys. złotych

Fot: flickr.com

Nowy Ład – „budżet nie jest z gumy”.

Kwota wolna od podatku nie urośnie do 30 tys. złotych, bo „budżet nie jest z gumy” – powiedział w radiowej „Jedynce” minister finansów Tadeusz Kościński.

Twierdzi też, że „nie słyszał” o rezygnacji z odliczenia składki zdrowotnej.

  • Nowy Ład, który niedługo ma zostać zaprezentowany przez rząd, zawiera wzrost kwoty wolnej od podatku. Według medialnych przecieków kwota miałaby urosnąć do 30 tys. złotych.

Na pewno jednak nie stanie się to szybko, bo jak mówił minister finansów Tadeusz Kościński, „budżet nie jest z gumy”.

  • Zdziwiłbym się, gdyby była na takim poziomie. To jest, jeden z wariantów, jakie przygotowaliśmy. Ale nie stawiałbym najwięcej pieniędzy na taki wariant, raczej – na niższy poziom, na 15-20 tys. na ten moment, a dopiero za rok, dwa lata, kiedy wyjdziemy z pandemii, wtedy możemy mieć większe ambicje – powiedział Kościński na antenie radiowej „Jedynki”.

Dodatkowo, Minister podtrzymał swoje wcześniejsze deklaracje, że system podatkowy należy zmienić w taki sposób, aby osoby mniej zarabiające płaciły procentowo niższe podatki od osób, które zarabiają więcej.

Cały czas patrzymy, jak możemy obniżać podatki, żeby więcej pieniędzy zostało w naszych kieszeniach, a jak będziemy więcej wydawać, to gospodarka będzie rosła i w naturalny sposób więcej podatków wejdzie do finansów publicznych i tak dość bezboleśnie możemy wyjść z tego kryzysu” – stwierdził.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paweł Jabłoński na żywo. Z ust wiceministra padło hasło „Jeb** PiS”

Paweł Jabłoński na żywo. Z ust wiceministra padło hasło „Jeb** PiS”

Epidemia otyłości: 42 proc. Polaków przytyło prawie 6 kg podczas lockdownu

Epidemia otyłości: 42 proc. Polaków przytyło prawie 6 kg podczas lockdownu