w

Nowy ład. Od kiedy zmiany wejdą w życie?

Pracownicy z klasy średniej, którzy nie przekroczą progu podatkowego na poziomie 120 tys. zł, nie stracą na zmianach podatkowych – zapewnił PAP wiceminister finansów Jan Sarnowski, komentując zmiany przedstawione przez PiS w nowym programie Polski Ład.

  • W przypadku zarobków na poziomie od 6 tys. zł brutto do 10 tys. zł brutto miesięcznie, podatnicy nie odczują zmian. – Zależy nam na tym, aby wyrównać różnicę między opodatkowaniem osób, które zarabiają mało i osób bardzo zamożnych – powiedział Sarnowski, którego cytuje za PAP “Dziennik Gazeta Prawna“.
  • Zmiany systemu podatkowego zaproponowane w Polskim Ładzie mają wejść w życie od początku roku 2022 – poinformował podczas poniedziałkowej wideokonferencji wiceminister finansów Jan Sarnowski – podaje PAP.

“Teraz Ministerstwo Finansów zajmie się przelaniem pewnych założeń, słupów milowych określonych na poziomie politycznym, na język przepisów – czytamy. Chcemy zakończyć tę pracę w perspektywie końca czerwca tak, żeby proces legislacyjny na poziomie rządowym rozpoczął się w lipcu i żeby wczesną jesienią te projekty mogły trafić do parlamentu – powiedział Sarnowski”

Elon Musk, bitcoin, Tesla, samochody elektryczne

Elon Musk wyjaśnia: “Tesla nie sprzedała żadnego bitcoina”

USA: Wkrótce zostaną opublikowane zeznania podatkowe Joe Bidena!

USA: Wkrótce zostaną opublikowane zeznania podatkowe Joe Bidena!