w

Obajtek twierdzi, że ataki na jego osobę to zaplanowane zlecenie. „Czuje się zagrożony”

fot: Szczecinianka00/ Wikimedia commons

Jeżeli ktoś w kogoś uderza przez czterdzieści dni z rzędu, to jest to zaplanowane zlecenie. Czuję się zagrożony – mówi w wywiadzie w środowej „Rzeczpospolitej” prezes Orlenu Daniel Obajtek.

  • Obajtek powiedział „Rz”, że według niego publikacje prasowe na jego temat to atak – zlecenie z zewnątrz.
  • „Przeciętny Polak, nawet nie zwolennik PiS, czytając wiecznie to samo, widzi, że to jest zlecenie” – podkreślił Daniel Obajtek.

Według prezesa Orlenu toczy się wojna gospodarcza. „Jeżeli w tej części Europy powstaje koncern, który docelowo będzie miał 200 mld zł przychodu, jeśli dywersyfikuje się dostawy ropy, renegocjuje niekorzystne umowy, buduje nowoczesną petrochemię, modernizuje rafinerie, to wtedy rozbija się pewne interesy i biznesy niekorzystne dla Polski” – powiedział „Rz”, wskazując powody ataków na siebie.

  • Obajtek pytany o dowody na tezę o zleceniu ataku na jego osobę, wskazał na chronologię wydarzeń.
  • Obajtek pytany był też o to, czy pomógł zawodowo wielu osobom z PiS. Prezes Orlenu podkreślił, że dobiera ludzi na zasadach merytorycznych.
  • Zapytany, czyje zlecenie realizuje „Gazeta Wyborcza”, powiedział, że akcja ta „ma dotyczyć nie tylko zniszczenia mnie, ale też uniemożliwienia sfinalizowania procesu przejęć i koncentracji”. Podkreślił, że Orlen dużo inwestuje – 9 mld rocznie, a za czasów poprzedników średnio 3 mld zł.

Prezes Orlenu, pytany o to, czy zamierza zrezygnować, odpowiedział, że ma do przeprowadzenia potężne fuzje i zamierza je dokończyć.

„Nie cofnę się ani kroku. Zwłaszcza pod wpływem pełnych manipulacji i kłamstw publikacji w niektórych mediach. Niech publikują dalej, mnie już to nie rusza” – zaznaczył.

PAP

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. No ale to jest oczywiste, bo co tak nagle, media sprzyjające opozycji, nagle masowo atakowały by Obajtka. Jeden artykuł czy dwa to norma ale cała masa, to już nie przypadek

  2. Dwa miesiace temu nie wiedzialam co to za facet, potem zaczelam czytac i nastawilam sie negatywnie. No nie czarujmy sie hejtu w necie jest sporo. Jednak dopiero teraz widze ze to wszystko ma jakis dziwny cel, atakowany jest kazdy ruch krok i kazde mrugniecie okiem. To nie jest normalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Program inflacja+! Ceny będą rosły jeszcze szybciej

Program inflacja+! Ceny będą rosły jeszcze szybciej

Globalne akcje kontynuowały zwyżkę w pierwszym kwartale przy zwiększonej zmienności, co było szczególnie widoczne w przypadku kilku mocno shortowanych akcji na początku roku, takich jak GameStop i AMC.

I kwartał 2021r. Jakie akcje były najpopularniejsze?