w

Obajtek V2? Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 5 proc. wartości.

Fot:Panek/ Wikimedia commons

Dyrektor Lasów Państwowych złapał promocję.

Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny kupił dom od Lasów Państwowych. Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna. O transakcji zostało poinformowane Ministerstwo Środowiska, ale nie podjęło żadnych działań. 

To było wielkie marzenie mojego dziecka. Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny – mówi w rozmowie z Onetem szef leśników, tłumacząc, dlaczego przepisał nieruchomość na syna

Nieruchomość, którą kupił dyrektor Konieczny, znajduje się w miejscowości Pomorze na Podlasiu. To odnowiona 110-metrowa posiadłość. Na posesji znajduje się również 30-metrowy składzik. Za całość Konieczny zapłacił dokładnie 9 tys. 420 zł, choć ta wyceniana jest na 188,4 tys. zł

Dyrektor generalny Lasów Państwowych skorzystał z 95-proc. bonifikaty, która przysługuje pracownikom Lasów. Konieczny skorzystał z ulgi, mimo że należy się ona tym leśnikom, którzy pracują w danym nadleśnictwie i użytkują lokale służbowe. Konieczny miał meldunek, ale nie mieszkał na terenie nadleśnictwa.

  • Dyrektor nie pracował w Nadleśnictwie Pomorze, do którego należał dom co najmniej od 2006 r. Pomimo tego przez lata dzierżawił nieruchomość za 387 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Większość sklepów budowlanych otwarta. Bez problemu zrobisz zakupy,

LOCKDOWN Z KARTONU: Większość sklepów budowlanych otwarta

InPost podwoił przychody i liczbę przesyłek. Dynamicznie rosła również liczba nowych paczkomatów

InPost podwoił przychody. Spółka czeka na przejęcie Mondial Relay