w

Obajtek V2? Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 5 proc. wartości.

Fot:Panek/ Wikimedia commons

Dyrektor Lasów Państwowych złapał promocję.

Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny kupił dom od Lasów Państwowych. Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna. O transakcji zostało poinformowane Ministerstwo Środowiska, ale nie podjęło żadnych działań. 

To było wielkie marzenie mojego dziecka. Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny – mówi w rozmowie z Onetem szef leśników, tłumacząc, dlaczego przepisał nieruchomość na syna

Nieruchomość, którą kupił dyrektor Konieczny, znajduje się w miejscowości Pomorze na Podlasiu. To odnowiona 110-metrowa posiadłość. Na posesji znajduje się również 30-metrowy składzik. Za całość Konieczny zapłacił dokładnie 9 tys. 420 zł, choć ta wyceniana jest na 188,4 tys. zł

Dyrektor generalny Lasów Państwowych skorzystał z 95-proc. bonifikaty, która przysługuje pracownikom Lasów. Konieczny skorzystał z ulgi, mimo że należy się ona tym leśnikom, którzy pracują w danym nadleśnictwie i użytkują lokale służbowe. Konieczny miał meldunek, ale nie mieszkał na terenie nadleśnictwa.

  • Dyrektor nie pracował w Nadleśnictwie Pomorze, do którego należał dom co najmniej od 2006 r. Pomimo tego przez lata dzierżawił nieruchomość za 387 zł. 

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Większość sklepów budowlanych otwarta. Bez problemu zrobisz zakupy,

LOCKDOWN Z KARTONU: Większość sklepów budowlanych otwarta

InPost podwoił przychody i liczbę przesyłek. Dynamicznie rosła również liczba nowych paczkomatów

InPost podwoił przychody. Spółka czeka na przejęcie Mondial Relay