w

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna ma nowy pomysł

Obostrzenia tylko dla zaszczepionych?

Luzowanie obostrzeń trwa, mamy coraz więcej swobód.. ludzie w końcu mogą w miarę normalnie żyć.. Tymczasem, Rada Medyczna wpada na kolejny pomysł, aby zachęcić Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Tym razem chodzi o pozostawienie obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Dr Konstanty Szułdrzyński poinformował, że Rada Medyczna przy premierze opowiada się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniku przebycia COVID-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń  – stwierdził Szułdrzyński.

  • Zdaniem dr. Konstantego Szułdrzyńskiego wszystkie osoby, które nie przyjęły szczepionki na COVID-19, nadal powinny podlegać restrykcjom epidemicznym.

– To nie jest tak, że rząd idzie, jak po sznurku za naszymi rekomendacjami. Oczywiście, teraz sytuacja epidemiczna jest dobra i nikt nie mówi, że obostrzenia mają być takie jak w marcu czy kwietniu. Nie można jednak nie zauważyć cały czas bardzo znacznego procenta osób niezaszczepionych, bo to wśród nich będą głównie zakażenia w kolejnej fali – ocenił dr Szułdrzyński.

Zobacz także: Ogromne zmiany w fotowoltaice. Czy zielona energia będzie się jeszcze opłacać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Wzrost zakażeń, mimo dużego zaszczepienia społeczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Wzrost zakażeń, mimo dużego zaszczepienia społeczeństwa

Adam Niedzielski o obostrzeniach na wakacje. Maseczki zostają?

Adam Niedzielski o obostrzeniach na wakacje. Maseczki zostają?