w ,

[OFICJALNIE]Szymon Hołownia i Jacek Bury ogłaszają współpracę senatora z Polską 2050

Już od weekendu krążyły plotki o współpracy (artykuł) senatora znanego z okupowania radiowozu (Policja kłamie: Senator sam wszedł do radiowozu i nie chciał wyjść. Relacja z protestu.) na Strajku Przedsiębiorców.

Jacek Bury jest lubelskim przedsiębiorcą, który w wyborach parlamentarnych startował z list Koalicji Obywatelskiej.

 • Jego kandydaturę poparli liderzy PSL, Lewicy i ruchów miejskich. Po zdobyciu mandatu dołączył do klubu KO, ale wielokrotnie krytykował działaczy opozycji, m.in. za kwestie podwyżek dla polityków.

Obecnie nie należy do żadnej partii, ale w przeszłości szefował lubelskim strukturom Nowoczesnej.

 • Bezpartyjny senator Jacek Bury odszedł z klubu Koalicji Obywatelskiej i rozpoczyna współpracę z ruchem Polska 2050.
 • Swoją decyzję senator ogłosił dziś na konferencji z Szymonem Hołownią. Jacek Bury zdecydował się na taki krok, ponieważ uważa, że opozycja parlamentarna tkwi w marazmie. O decyzji Burego informował nieoficjalnie już wczoraj Onet.

Bury: opozycja zajmuje się sobą i lansem w mediach

 • – To człowiek, który ma w genach chęć zwyciężania. Cieszę się, że witamy Jacka na pokładzie. Ale to nie koniec niespodzianek na ten tydzień – mówi Szymon Hołownia.
 • – Mam nadzieję, że senator Bury dołączy w niedługim czasie do naszej reprezentacji parlamentarnej, która wiem, że niebawem przybierze postać klubu parlamentarnego – powiedział Hołownia na konferencji prasowej w Senacie.
 • Bycie w opozycji, to nie jest ciepła opozycyjna posada, to nie jest umówienie się na cztery lata krytykowania rządu, żeby później odnowić do tego mandat. Bycie opozycją wobec rządu, to walka, to nieustanny bój o to, żeby zyskać odpowiedzialność za los obywateli, za sprawy Rzeczpospolitej. Liczę na to, że z Jackiem Burym będzie nam w tej drodze łatwiej – mówił Hołownia

Zaznaczył, że z senatorem Burym Polskę 2050 łączy m.in. „umiłowanie do jawności procedur panujących w polityce”.

 • – Polityka to służba publiczna, w której powinny znajdować się osoby, które odniosły sukces zawodowy i są niezależne – twierdzi Jacek Bury. – Wierzę, że możemy żyć w lepszej Polsce. Jestem pewny, że jesteśmy w stanie to zrobić. Trzeba ze sobą rozmawiać i nie unikać trudnych i odważnych decyzji. Polska 2050 dzisiaj, dzięki mojej osobie, uzyskuje sprawczość w Senacie. A ja dołączam do ugrupowania w ramach ścisłej współpracy. Mamy podobne wartości i zasady. Ta współpraca będzie owocna, posłuży Polsce i obywatelom – dodaje senator.
 • – Chcę przekonać Polaków, że zmiana na lepsze jest możliwa. Nie boimy się wygrać wyborów. Nie boimy się odpowiedzialności – mówi Bury.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  LOCKDOWN Z KARTONU. Dzisiaj rusza masowe otwieranie biznesów #otwieraMY

  LOCKDOWN Z KARTONU. Dzisiaj rusza masowe otwieranie biznesów #otwieraMY

  Do Nawalnego nie dopuszczono adwokatów. Ławrow: zachód odciąga uwagę od kryzysu

  Do Nawalnego nie dopuszczono adwokatów. Ławrow: zachód odciąga uwagę od kryzysu