w

Oktoberfest odwołany. Impreza odbędzie się w Dubaju

Oktoberfest najprawdopodobniej zostanie odwołany i nie odbędzie się w tym roku w Berlinie. Ale nic straconego, wszystko wskazuje na to, że święto chmielu znalazło tymczasowy dom na pustyni. W tym roku może odbyć się w Dubaju.

Oktoberfest nie odbędzie się w 2021 roku w Monachium! Jak ustalili dziennikarze tygodnika „Spiegel” – w tym roku najprawdopodobniej odbędzie się in w Dubaju. Potwierdził to zaangażowany w projekt szef berlińskiego jarmarku bożonarodzeniowego Charles Blume.

  • Natomiast dziennikarze ”Bild” piszą, że na Półwysep Arabski w październiku na święto piwa wybierają się takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson i Lothar Matthaeus. Wszystko przez pandemię COVID-19.
  • Oktoberfest ma odbyć się na pustyni w pobliżu Dubai Marina, na terenie o powierzchni 420 tys. metrów kwadratowych. Będzie tam można sprzedawać i spożywać alkohol, podobnie jak w hotelach.
  • Goście festiwalu będą musieli być na miejsce dowożeniu busami, aby nie poruszać się po Dubaju pod wpływem alkoholu. Chodzi tu o kwestie kulturowe i prawne. Kraje arabskie w sprawach alkoholu są o wiele bardziej restrykcyjne niż Niemcy i zachodnia kultura.

W trakcie Oktoberfest średnio wypijanych jest pięć milionów litrów piwa. Tegoroczna impreza w Monachium nie została jeszcze oficjalnie odwołana, ale wiele wskazuje na to, że tak się stanie i wtedy odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kacper Linczewski, YouTuber prowadzący kanał "Okiem kosmetologa", został pozwany przez firmę Skin79 za zniesławienie. W jednym z filmów, ocenił skład jej kosmetyków jako "śmieciowy". Sąd skazał go na karę ograniczenia wolności - miesiąc prac społecznych, musi też umieścić przeprosiny na swoim kanale.

Kolejny YouTuber skazany. Zniesławienie marki kosmetycznej

Bronisław Komorowski wraca do polityki. Będzie nowa partia?

Bronisław Komorowski wraca do polityki. Będzie nowa partia?