w

Olga Semeniuk: Będzie nowe wsparcie dla firm. Następne betonowe koło ratunkowe?

Będzie nowe wsparcie dla firm.

Rząd przedstawi szczegóły pomocy dla branż objętych lockdownem w najbliższych dniach – mówiła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Dodała, że wsparcie zostanie rozszerzone o nowe branże według kodów PKD.

  • „Będą nowe środki finansowe. W najbliższych dniach przedstawimy wariant pomocy gospodarczej dla tych przedsiębiorców, którzy są w lockdownie od soboty, jak i dla tych, którzy pozostają w tym lockdownie permanentnie” – powiedziała polityk w portalu Money.pl. Poinformowała, że planowane instrumenty finansowe będą miały charakter zwrotny i bezzwrotny.
  • „Będzie poszerzony dział kodów PKD, pracujemy też nad innymi instrumentami wsparcia” – zadeklarowała wiceminister i dodała, że do kodów PKD branż już objętych wsparciem finansowym rządu dojdą te, które zostały zamknięte w wyniku sobotniego zwiększenia rygorów antyepidemicznych.
  • W nowej wersji zbioru kodów PKD ujęte zostaną m.in. firmy budowlane i meblarskie.

Semeniuk, odpowiadając na pytanie dotyczące wsparcia dla gastronomii, odpowiedziała, że bon gastronomiczny to jeden z wariantów brany pod uwagę. „Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie.

Gospodarka tego potrzebuje, szczególnie dział gastronomii” – dodała wiceminister.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Angela Merkel: Mamy nową pandemię

Angela Merkel: Mamy nową pandemię

RTV Euro AGD otwarte podczas lockdownu.  Biuro prasowe Euro-net stwierdziło, że wszystkie sklepy "działają zgodnie z obowiązującymi przepisami", a niektóre placówki mają tak "zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem".

RTV Euro AGD otwarte – „jesteśmy sklepem spożywczym”